Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Genç ve asi kalmak isterim'

'Genç ve asi kalmak isterim'

‘Dişi Kuş’ şarkısıyla adından söz ettiren Mavi, “Şimdilerde kendimi biraz daha olmuş gibi hissetsem de hep genç ve asi kalmak isterim”  dedi

25.08.2016 03:01

- ‘Dişi Kuş’ şarkınız nasıl ortaya çıktı?
Kentsel dönüşüm vinçlerinin, gürültülerinin üzerime üzerime geldiği bir gündü. Her yanımdan gökdelenler yükselmeye başlamıştı. “Cafcaflı binalar diktiler yokluğunda” diye başladım ama bestem kederli kaçtı şarkıya. Müzisyen İlker Yeter’le çalıştık ve kıpır kıpır bir şarkı oldu.

- Son çalışmalarınızda Bora Duran ortaklığı görüyoruz. Nasıl bir araya geldiniz?
İlk bir araya gelişimiz, 7 - 8 yıl önce olmuştu. Hatta ‘30’ ve ‘Düş’ şarkılarımdaki şahane keman partisyonlarınıo yazmıştı.

- İleride bir düet olur mu?
Şu an düet yapalım kafasında değiliz. Yeni şarkılar yapmaya çalışıyorum, o da öyle. Belki sonrasında bir noktada buluşuruz.

- Bu bir olgunluk dönemi mi?
Olgunluk dönemi kulağa biraz sıkıcı geliyor aslında. Hep genç ve asi kalmak isterim. Ama biraz daha olmuş hissediyorum kendimi, en azından çabam o yönde.

- Şarkılarınızı yazarken hayatınızdan da ilham alıyor musunuz?
Alıyorum, ama bazen bir anda bir şeyler yazıp, bir sene sonra yaşadığım da oluyor. Sezgilerim çok kuvvetli geleceğe dair. Bestecilikle kahinlik birleşiyor sanırım.

- Başkasından şarkı almamak gibi bir kuralınız var mı?
Yok ama o biraz rulet gibi. Büyük paralar harcıyorsun, çok şahane bir şarkı sana yakışmayabiliyor. Risk alacak kadar zengin değilim, ne yalan söyleyeyim.

‘Her şey gerektiği zamanda oluyor’
- Sektöre girişte zorluklar yaşadınız mı?
Damdan düşer gibi sektöre dalan herkesin yaşayabileceği şeyler aslında. Ne eksik ne fazla.

- Keşkeleriniz var mı?
Kim istemezdi 90’larda herkesin keşif tutkusuyla her yeni şarkıya sarıldığı dönemlerde iş çıkarmamak. Ama bir yandan da felsefem, “Zor değilse yapmayalım.”O sebeple zamanlamayla ilgili bir keşkem yok. Her şey olması gerektiğinde oluyor.

- Kendinizi sektörde nerede görüyorsunuz?
İnsan kendini objektif olarak bir yerde göremiyor. Nasıl algılandığını da bilemiyor. Ama bir kırılma noktası var ve ona yakın olduğumu hissediyorum.

- Mavi, günlük hayatında nasıl bir kadın?
Komik, sakar ve de tezcanlı. Hem hiperaktif hem tembel, hem rahat hem pek kaygılı. Bencil olduğumu söylerler ama bir günaşırı empati kurmaktan küt diye gideceğim bana kalsa...

Yorumlar | 0
üye profil