Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
 Genç bir cildin izinde

Genç bir cildin izinde

Doğru yaşlarda, doğru tedavileri yaptırırsanız yılları yavaşlatmak mümkün; hem de yüzünüze yabancılaşmadan!

29.06.2016 10:33

Söz konusu botoks enjeksiyonları olduğunda en büyük endişe doğallıktan uzaklaşmak, ‘yapılı’ görünmektir.  Peki, botoksla gençliğinizi korumanın, ama bunu yaparken de hala kendiniz gibi görünmenin sırrı nedir? Bu konuda doğal görünmenin önemine dikkat çeken Medikal Estetik Dr. Mustafa Karataş, “İyi bir işlemde, yüzünüze herhangi bir şeyin yapıldığı anlaşılmaz. Amaç kırışıksız ama doğal görünmek olmalı,” diyor ve ekliyor, “Botoks gibi yüzün bazı kaslarına enjekte edilerek alın, göz kenarları ve boyundaki kırışıkların, çizgilerin sorumlusu olan kasların kasılmasını geçici olarak durdurur. Böylece cildin yüzeyi pürüzsüzleşir.”

 

 

 

Botoks enjeksiyonları aynı zamanda cildinizin geleceğine de ciddi bir yatırımdır. Eğer düzenli olarak bu enjeksiyonları yaptırırsanız, yüzünüzde ileride oluşacak kırışıklıkların da önüne geçmiş olursunuz. Kasların kırışmayı yaratan hareketler yapmasını engellemek ileride ortaya çıkacak çizgileri de daha oluşmadan durdurur.  Ayrıca yüzlerinde mimik yokken kırışıklık gören hastalara da botoks önerilebilir. Bu, çizgi tedavisinin daha güç hâle gelmesini engellemeye yardımcı oluyor. Bu tür çizgilerde botoksla beraber dolgu maddesi de kullanılabiliyor.

Bu kırışıklıkları doldurmak için botoks enjeksiyonu ile birlikte ince çizgileri doldurmak için kullanılan dolgu maddelerinin tercih ediliyor. Ancak unutmayın, mimikler yüzünden oluşan çizgileri hiçbir dolgu maddesi yok edemez. Bu çizgileri yok etmenin tek yolu, önce onlara neden olan kasları paralize etmektir.

 

 

BOTOKSUN UYGULANMA ALANLARI NELERDİR?
Botoksun, kazayağı olarak bilinen göz kenarlarındaki ince çizgilerden kaş arasındaki ve alındaki kırışıklıklara, yaşla birlikte düşen kaşları yukarı kaldırmaya kadar, özellikle yüzün üst bölümünde son derece etkili olduğu bilinen bir gerçek. Hatta birçok estetik cerrah bile, bazen yüzde doğal olmayan bir görünüm yaratan kaş kaldırma operasyonu yerine, etkisi yaklaşık dört ay sonra geçen botoks enjeksiyonlarını tercih ediyor. Ancak son yıllarda bu enjeksiyonların usta ellerde harikalar yaratan farklı kullanım alanları da var. Botoksla çene hattı ve boyunda da lift etkisi yaratmak mümkün. Boynu aşağı çeken kası paralize ettiğinizde, boynu yukarı doğru çeken kasın karşısında duran hiçbir şey kalmayacağı için, boyunda gerilmiş gibi bir etki oluşur.

 

 

 

IŞIK OYUNLARI
Yüzünüzün ve cildinizin ihtiyaçları göz önüne alınarak uygulanan botoks ve hyalüronik asit enjeksiyonlarından oluşan kombinasyon tedavilerle son derece başarılı sonuçları almak mümkün. Bu tedavilerin bu derece başarılı olmasının nedeni kas dokusu tarafından kolaylıkla emilebilen bir yapıya sahip olmaları ve hızlı sonuç vermeleridir. Mesela botoks ile kaşların arasındaki kas gevşetilebilir. Kaşlarınızı çatmamak bile daha genç görünmenizi sağlar ve eğer burada oluşmuş mimik çizgileri varsa onlar da hyalüronik bazlı enjeksiyonlarla doldurulabilir. Yine eğer yaşla beraber dudaklarda incelme varsa ya da yanak bölgesinde oluşmuş çöküklük ve hacim kaybı söz konusu ise hyalüronik asit enjeksiyonları ile geri koymak mümkündür. Cildin parlaklığının ışığı yansıtma kapasitesi ise ilintili olduğunu söylemek gerekir. Orta yaşlardan itibaren, yüz dolgunluğunu kaybetmeye başlar ve belli belirsiz sarkmalar meydana gelmeye başlar. Bu da yüzde gölgeler yaratır. Böyle durumlarda, hyalüronik asit ile yüzde ışığı daha mükemmel bir şekilde yansıtacak düzgün bir satıh elde edilebilir. Bu durumda botoks enjeksiyonları da yine etkili bir anti-aging araçtır. Yüzdeki bazı kasları dinlenmeye almak, ciltteki ışığın daha parlak yansımasını sağlayabilir.

 

 

Burun kenarlarından ağzın iki yanına doğru inen ve yaş ilerledikçe daha da belirginleşen hatta bu bölgedeki deride katlanmaların meydana gelmesine neden olan çizgiler de sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. Bu bölgede de hyalüronik asit bazlı enjeksiyonların büyük faydası görülüyor. Hastanın cildini ayrıntılı bir şekilde inceledikten sonra, gerekli yerlere dolgu maddesi enjekte ediliyor. Yeni nesil dolgu maddelerde anestezik etki bulunduğundan işlem sırasında acı hissedilmemektedir. İşlemin etkisi anında görülüyor ve yüz adeta yeniden inşa edilmiş ve tazelenmiş gibi bir görünüm alıyor.

Bir hatırlatma: Cilt altına enjekte edilen Hyalüronik asit enjeksiyonlarının etkisi yaklaşık 6 ila 12 ay kadar sürüyor. Ancak botoks enjeksiyonlarını hemen hemen altı ayda bir yinelemek gerekiyor. 

 

 

arpanetmedya.com 'a Katkılarından dolayı teşekkür ederiz.
 

Yorumlar | 0
üye profil