Geçtiğimiz yıl trafik kazasına karışan şarkıcı Tuğba Özerk'e 2 yıl hapis istemi

15 Ekim 2018 günü İzmir Çeşme'de trafik kazası yapan sonrasında da polise hakaret ettiği öne sürülen şarkıcı Tuğba Özerk'e 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Olay sırasında Tuğba Özerk'in alkollü olduğu iddianamede yer aldığı kaydedildi. Özerk, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Yayınlanma Tarihi: 13.11.2019 15:02
Değiştirme Tarihi: 14.11.2019 12:38

AA'nın haberine göre, Şarkıcı Tuğba Özerk, geçtiğimiz yıl Ekim ayında alkollü şekilde bir trafik kazasına karıştı. İzmir Çeşme'de yaşanan olay sonrası olay yerine gelen polis ekipleri ile Özer arasında tartışma çıktı. 

Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve Çeşme 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Tuğba Özerk'in Abuzer A. İsimli polis memurunu “Abuzer Kadayıf” diyerek aşağıladığı belirtildi. İddianamede, Özerk'in alkollü araç kullanması nedeniyle karakolda ifadesinin alındığı sırada da polis memurlarına kötü sözler sarf etmeyi sürdürdüğü kaydedildi.

Hakkında “kamu görevlisine hakaret” suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Tuğba Özerk, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

TUĞBA ÖZERK KİMDİR? TUĞBA ÖZERK KAÇ YAŞINDA?

İzmir'de 1980 yılının 4 Haziran günü dünyaya gelen Tuğba Özerk ortaokul bitirmesinin ardından müzik eğitimi almak üzere konservatuvara katıldı.  Melih Özakat ve Özel Çakabey okullarında okuyan Özerk 7 yaşındayken TRT ve İzmir Devlet Konservatuvarları'nda bulunan çocuk korolarında eğitim aldı. 

Hayatının şansını 11 yaşında Sezen Aksu'nun kendisini keşfetmesiyle yakalayan Tuğba Özerk 1992 yılında Sezen Aksu'yla beraber ilk geri vokal çalışmasına imza attı. Özerk, bir yandan okuluna devam ederken bir yandan da Aksu ile beraber vokal çalışmalarını sürdürüyordu.

Aksu ile beraber 2002 yılında TRT'de yayınlanan bir müzik programına katılan Özerk, burada solo seslendirdiği bir şarkı ve Aksu'ya yaptığı geri vokaller ile büyük bir ün kazandı ve de Büyük Yetenek ünvanını aldı. Eğitim hayatının sona ermesinin ardından İstanbul'a taşınan genç sanatçı, burada aralarında Ege ve Deniz Seki gibi ünlü isimlerin yer aldığı pek çok sanatçıya geri vokal olarak albümlerinde eşlik etti.

Tuğba Özerk'în ilk solo albümü olan Dün Gibi, 2003 yılında piyasaya çıktı. Müzik listelerine Aşk Yarası adlı açılış şarkısı ile bir numaradan giriş yapan albümün ardından gelen oyunculuk tekliflerini değerlendiren genç sanatçı, ATV'de yayınlanan Böyle Mi Olacaktı adlı T.V. dizisinde de bir yıla yakın bir süre rol aldı.

Özerk'in ikinci albümü, 2005 yılında piyasaya çıkan Tuğba Özerk oldu. İlk albümünde sadece bir adet bestesi yer alan genç sanatçı, kendi adını taşıyan ikinci albümünde ise kendi bestelerini ağırlıklı olarak kullandı. Albümün çıkış şarkısı olan ve Nazan Öncel imzasını yaşıyan Lo Lo Lo, listelerin en üst sıralarına yerleşirken, sanatçıya da Altın Kelebek ödülü kazandırdı.

İkinci albümünün piyasaya çıkmasının ardından iki senelik bir suskunluk dönemi yaşayan Özerk, 2007 yılında üçüncü albümü olan Yıkıldı Duvarlarım ile listelere hızlı bir dönüşte bulundu. Albümde bulunan ve kendi bestesi olan Acı Hatıralar adlı şarkıya klip çeken Özerk, böylece şarkıcı kimliği kadar besteci kimliğiyle de anılmaya başladı.

Tuğba Özerk'in, Erhan Bayrak prodüktörlüğünde hazırlanan Aşkın Her Hali adlı albümü 2009 yılında piyasaya çıktı. Avrupa Müzik etiketi ile yayınlanan albümdeki şarkıların dokuzunun söz ve müziğini kendisi hazırlayan Özerk, bu albümün ilk video klibini Bitter Çikolata adlı şarkısına çekti.