Gazeteci-yazar Sevim Gözay hayatını kaybetti | Sevim Gözay kimdir?

Pek çok kanalda yönetmenlik, sunuculuk ve moderatörlük yapmış olan deneyimli gazeteci-yazar Sevim Gözay, 48 yaşında hayatını kaybetti. Sevim Gözay'ın vefat haberi basın camiasını da yasa boğdu. Öte yandan Sevim Gözay kimdir, kaç yaşında, neden vefat etti? gibi soruların da yanıtları merak edildi. 

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2021 13:54
Değiştirme Tarihi: 14.01.2021 13:54
Gazeteci-yazar Sevim Gözay hayatını kaybetti | Sevim Gözay kimdir?

Gazeteci-yazar Sevim Gözay 48 yaşında hayatını kaybetti. Uzun yıllardır basın camiasında yer alan ve pek çok projenin içerisinde bulunan Sevim Gözay, uzun süredir lenfoma (Lenf kanseri) tedavisi görüyordu. 

SEVİM GÖZAY KİMDİR? 

19 Aralık 1972 yılında doğan Sevim Gözay, 28 yıl önce girdiği medyada birçok yerde görev almıştır. Kanal D, TV8, CNN Türk, ATV, SHOW TV, Habertürk, SKY 360, TRT kanallarında yönetmenlik, sunuculuk ve moderatörlük yapan Sevim Gözay, 2006–2013 yılları arasında Akşam gazetesinde; şehir, yaşam, ilişkiler, kültür sanat ve popüler kültür hakkında yazılar yazdı. ‘Kasetten Canlı’ ve ‘Sinemaskop Randevular’ adlı kitaplara imza atan Gözay, 2001 ve 2002 yıllarında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Kültür-Sanat Televizyon Başarı Ödülü’ne lâyık görüldü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Sevim Gözay, son yıllarda Journo, Artful Living, Posta Kitap, Paz Edebiyat, Ot Dergi ve Rejisör dergisinde sinema, edebiyat, yaşam ve medya üzerine içerik üretmeye devam ediyor, bir dijital yayın platformunda program yapıp, blog yazıyordu.