Gaga Bulut tahliye edildi: Erkek çocuklarını öpüştürüp videosunu yayınlamıştı | Gaga Bulut kimdir?

YouTube'da yayınladığı videolarla dikkatleri üzerine çeken Gaga Bulut takma ismiyle bilien YouTuber Bulut Altuğ, kanalı için sokakta çektiği bir videoda, para karşılığında erkek çocuklarını öpüştürmüş ve bu olay neticesinde 17 yıl hapis cezası almıştı. Gaga Bulut, çıkarıldığı mahkeme tarafından tahliye edildi. Gaga Bulut'un tahliye edilmesi, sosyal medyada da karşılık buldu ve Twitter'da Gaga Bulut kısa sürede gündem oldu ve bir hayli de konuşuldu. Peki Gaga Bulut kimdir, kaç yaşında? 

Yayınlanma Tarihi: 26.12.2020 12:03
Değiştirme Tarihi: 26.12.2020 12:03
Gaga Bulut tahliye edildi: Erkek çocuklarını öpüştürüp videosunu yayınlamıştı | Gaga Bulut kimdir?

Gaga Bulut isimli YouTuber, bir dönem yayınladığı videolarla dikkatleri üzerine çeken bir isim haline gelmişti. 

Son olarak İzmir Kordon'da video çekerken, çimlerde oturan çocukların yanına giderek, 'Öpüşürseniz para vereceğim' diyerek para verme vaadinde bulunan Gaga Bulut, videonun yayınlanmasıyla birlikte büyük tepki toplamıştı. Sonrasında gözaltına alınıp tutuklanan Gaga Bulut ile ilgili dün yeni bir gelişme yaşandığı ortaya çıktı. Gaga Bulut'un tahliye edildiği belirtildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Gaga Bulut, video nedeniyle hem hapis hem de para cezasına çarptırılmıştı.

Yayınladığı vide nedeniyle tutuklanan Gaga Bulut, o dönem 180 binden YouTube abonesine sahipti. Gaga Bulut YouTube hesabında bu tutuklanmanın ardından hızlı bir abone kaybı yaşamıştı.

Mahkeme heyeti, sanık Bulut Altuğ'a, 15 yaşından küçük iki çocuğa yönelik 'cinsel istismara azmettirme' suçundan her mağdur için 8'er yıl ve 'müstehcen görüntüleri yaymak' suçundan da 1 yıl olmak üzere 17 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Bulut Altuğ çıkarıldığı mahkemece tahliye edildi.

GAGA BULUT KİMDİR? 

Tutuklanmadan önce YouTube'da yayınladığı videolarla dikkat çeken Gaga Bulut, 21 yaşında ve Aslen Van'lıdır. Gerçek adı Bulut Altuğ olan Gaga Bulut, fenomen olabilmek adına ailesinin yanından ayrılan Gaga Bulut, İzmir'e yerleşti. Gaga Bulut bu durumu da Youtube'da kendisi açıklamıştı.

Gaga Bulut, İzmir Kordon Boyu 'ndaki çimlerde oturan erkek çocuklarına para verip birbirleriyle öpüştürdükten sonra bu anların görüntülerini de sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşılan bu görüntüleri izleyen çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, duruma tepki gösterdi. Olayla ilgili İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 15 Ekim 2018 tarihinde harekete geçti.

Mahkeme heyeti, sanık Bulut Altuğ’a, 15 yaşından küçük iki çocuğa yönelik ‘cinsel istismara azmettirme’ suçundan her mağdur için 8’er yıl ve ‘müstehcen görüntüleri yaymak’ suçundan da 1 yıl olmak üzere 17 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Tutukluluk halinin devamına karar verilen sanığa ayrıca 1000 gün adli para cezası verilirken, bu paranın 20 bin TL’ye çevrilmesine karar verdi.

Etiketler: gaga bulut