Film setinde rahatsızlanan oyuncu Halil Kumova hayatını kaybetti! Koronavirüs şüphesi...

Türk sinemasının usta isimlerinden Halil Kumova, film çekimi için gittiği Malatya'da sette aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Zalo filminin çekimleri için Malatya'da bulunan Halil Kumova, 64 yaşındaydı. 

Yayınlanma Tarihi: 09.09.2020 20:34
Değiştirme Tarihi: 09.09.2020 20:34
Film setinde rahatsızlanan oyuncu Halil Kumova hayatını kaybetti! Koronavirüs şüphesi...

Türk sinemasının emektar isimlerinden Halil Kumova'dan acı haber... Usta isim, sinema filmi Zalo'nun çekimleri için gittiği Malatya Yeşilyurt'ta aniden rahatsızlanarak Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Burada kalbi duran, ardından çalıştırılıp yeniden yoğun bakıma kaldırılan Halil Kumova, yaşam mücadelesini kaybetti.  İlk tetkiklerde zatürreye bağlı solunum yetmezliği sebebiyle hayatını kaybettiği belirlenen Kumova’dan, Covid-19 testi için örnek alındığı da öğrenildi.

 

HALİL KUMOVA KİMDİR?

Usta oyuncu Halil Kumova'nın ölümü sonrası birçok kişi Halil Kumova kimdir? Kaç yaşında, neden öldü? gibi soruların cevaplarını merak etmeye başladı.

3 Mart 1956’da Bursa’da doğan Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Halil Kumova, uzun süre Bursa Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli çalıştıktan sonra 2000 yılında İstanbul’a yerleşti. Bu tarihten itibaren film ve dizilerde oynayan Kumova, şimdiye kadar 100’e yakın film ve dizide rol aldı.

Son filmi ‘Zalo’ oldu
Usta oyuncu Kumova son olarak Necati Aslan'ın senaristi ve yönetmeni olduğu 'Zalo' adlı sinema filminin de rol aldı. Çekimlerine Malatya’nın Yeşilyurt ve Arapgir ilçelerinde başlanılan sinema filminde başrollerini Sermiyan Midyat, Kıvanç Baran Aslan, Belma Memati, Aslı Balcı, Ersel Sibil, Sanem Seyhan gibi ünlü isimler paylaşıyor. 1933'te dönemin Malatya Valisinin 3 kişi tarafından soyulmasını konu alan filmin çekimlerine ise Kumova’nın ölümü nedeniyle bir süre ara verildi.

Etiketler: halil kumova