Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Filiz Akın'dan Tarık Akan'a destek

Filiz Akın'dan Tarık Akan'a destek

Türk sinemasının efsane isimlerinden Tarık Akan’ın 14 ay önce akciğer kanserine yakalandığının ortaya çıkması sevenlerini derinden etkilemişti. Usta sanatçının amansız rahatsızlığı, çok sayıda filmde beraber oynadığı, kansere karşı verdiği mücadeleyi de 2 kez kazanan Filiz Akın’ı da çok üzdü.

01.09.2016 09:48

Filiz Akın, Uçankuş TV'nin 'İki Kadın Arasında' programına yaptığı açıklamada, "Sinemanın belki de en çok festival kazanan filmlerin başrol oyuncusu, kıymetli arkadaşım Tarık Akan'ın kanser olduğuna dair haberleri üzüntüyle okudum ama ‘İlaç cevap veriyor, iyiyim, merak etmeyin’ diyen' arkadaşım; eminim en kısa zaman da iyileşecek, sağlığına kavuşacak. Eminim çünkü tıp daha da ilerledi, tedavi edilebilir bir hastalık haline geldi bu asrın salgını. Ve de kendi tecrübemden çok samimi söylüyorum; ona gönderdiğimiz içten sevgi ve dua iyileşmesinin önemli bir parçası olacak" dedi.

Ünlü sanatçı, "Bu hastalıkta moral ve sevgi çok önemli. Mutlaka ailesi var etrafında ona sevgi ve şefkatlerini veriyorlardır ama onu sevenlerden, hayranlarından, tanıdıklarından, rol arkadaşlarından gelen samimi duygular, dualar çok önemli. Ben düşüncelerin yolculuğu olduğu fikrindeyim. Muhakkak bir yerlere ulaşıyor. Ona da ulaşacak ve mutlaka iyileşecek diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Yorumlar | 0
üye profil