Filiz Aker'in yeğeni Dora Ercan: Vatan'ın yerde yattığını gördüm

Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz ve eski manken Filiz Aker, Beşiktaş'ta bir otel odasında ölü bulundu. Eker'in yeğeni Dora Ercan, otelde yaşananları anlattı.

Yayınlanma Tarihi: 28.08.2017 00:17
Değiştirme Tarihi: 28.08.2017 11:55
Filiz Aker'in yeğeni Dora Ercan: Vatan'ın yerde yattığını gördüm

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin, Aker’in Şaşmaz’ı öldürdükten sonra aynı silahla intihar ettiği şüphesi üzerinde durduğu öğrenildi. 

"Zaten duygusal konuşmalar yapıyordu"

Olayla ilgili soruları yanıtlayan Filiz Eker'in yeğeni Dora Ercan, "Eşimle beraberdik. Allah, Vatan'ın ailesine sabır versin. (Filiz Aker) Yukarı çıktı. 'Yarım saat işim var. İneceğim birazdan' dedi. Birkaç kez aradım. 'Geliyorum.' dedi. Sonra tekrar aradım. Telefona çıkmadı. Zaten duygusal konuşmalar yapıyordu. Kendine zarar mı verecek? diye düşündüm." dedi.

"Vatan'ın yerde yattığını gördüm"

Ercan, kendisinin de teyzesi Filiz Aker'in ardından yukarı çıktığını ifade ederek, "Yukarı çıktım. Sonra eşimi çağırdım ve yanımıza güvenlik aldık. Vatan'ın yerde yattığını gördüm. Kapı kapanınca. 'Camdan atlamış olması lazım' dedim. 'Herhalde kendine zarar verdi' dedim. Allah ikisinin de mekanını cennet etsin. Ben Vatan'la hiç görüşmedim. 'Arkadaşım gelecek' dediği kişi Vatan'mış." şeklinde konuştu. 

(Kaynak: AA)