Felsefemiz: Stay with us yani 'bizimle kalın'

Gang markası kurucusu ve ürünlerin tasarımcısı genç girişimci Mustafa Hakan Karabul Gang’in çıkış hikâyesini, markanın içeriğini ve hedeflerini anlattı.

Yayınlanma Tarihi: 20.12.2020 12:56
Değiştirme Tarihi: 20.12.2020 14:30
Felsefemiz: Stay with us yani 'bizimle kalın'

Tekstil sektörüne yaklaşık 30-35 senesini vermiş bir babanın erkek evladı olarak Mustafa Hakan Karabul kendi yarattığı Gang markası hakkında şu bilgileri verdi: 

“İlkokul çağlarımdan bu zamana babamın işlerini hep merak etmişimdir. Ve o dönemlerden beri olabildiğince okul zamanlarımın dışında şirketimiz Maz Tekstil’e gelip babamla zaman geçirmekte, işleyişini faaliyetleri gözlemlemekteyim. 2020 itibarıyla da faal olarak Maz Tekstil bünyesinde hayata geçirdiğimiz ‘Gang’ giyim markasını yönetmekteyim.

Babamın yıllardır aklında olan ancak zamanlama konusunu değerlendirdiği bir konuydu yeni bir markayı tüketici ile buluşturmak. Belki aynı zamanda benim ona destek olabileceğim konusunda da zamanlamayı iyi planlamak istemişti. 2019 yılının bahar aylarında okulumun son eğitim dönemimde bir marka kurmayı ve 2004’ den bu zamana faaliyet gösteren ‘’Maz Tekstil’’ bünyesinde bu markayı Türkiye’nin en iyi ‘’Street’’ giyim markası konumuna getirmekte karar kıldım. Göz zevkimin her zaman iyi olduğu söylenmiştir. Ama önemli olan trendleri iyi takip edebilmek ve bir imza atabilmek diye düşünüyorum. Bu konuda da gayet iddialıyım.

TRENDLERİ TAKİP EDİYORUZ

Bir ürün ortaya çıkarmadan önce hep şunu düşünürüm. ’’Ben bu kıyafeti giyer miyim?’’ Önceliğim hep bu oldu. En iyi en kaliteli kumaşları bulmak da işin bir başka boyutu. Sonrası da zaten dediğim gibi trendleri yakalayıp imzamızı atmak oldu.

RAP&RNB’DEN İLHAM ALDIK

Rap&Rnb müzik dinlemeyi çok severim. Ürünlerimize göz attığınızda da buradan ilham aldığımızı fark edeceksiniz. Ayrıca doğa ve naturellikten yana bir doğrultumuz var.

Oversize kalıp ve en uyumlu ‘’GANG’’ tarzı görseller ile ürünlerimizi hazırlıyor, tüketici ile buluşturuyoruz.

ROL MODEL OLACAĞIZ

Y ve Z kuşağının büyük bir çoğunluğunu kapsayan bir noktadayız. Amacımız ise bunu 7 den 70 e uyarlamak. ‘’Poison’’ giyen bir dedemiz ve ‘’Michelangelo’’ giyen ilkokul 1. Sınıf öğrencisi neden olmasın?   Herkes sokak modasına yönelik bir girişimde bulunabilir. Herkese sonsuz saygımız var. Ancak kaliteli ve uzun ömürlü kumaşlar kullanarak, üretim kısmında titiz davranıp bir o kadar da lojistik ve sevkiyat kısmına önem vererek, tüketicinin isteklerine cevap verecek nitelikte sektörde rol model olacağımızı biliyorum.

Bizim hedef kitlemiz ne Kadıköy ve Cihangir’le sınırlı ne de ‘’aykırı’’ olduğunu düşünen kişiler. Bizim hedefimiz hayatı seven, hem spor hem şık ve tarz giyinmeyi seven, kendisini özel hissetmek isteyen herkes.

İNSANLAR KENDİLERİNİ ÖZEL HİSSEDECEK

‘’GANG’’ müşterisinin üretimimizdeki titiz işçilik ve kalite ile kendilerini özel hissedeceklerinden şüphem yok. Henüz bizimle tanışmamış olan kişiler de kesinlikle bizi ve ürünlerimizi deneyimlemeliler. Sonrasında zaten onlar da aynı düşüncelere kapılacaklardır.

Kendilerini nasıl rahat hissediyor ve beğeniyorlarsa öyle giyinmeliler. Ve tabii relax n cool ürünlerimizi giymelerini öneririm.

İlgili Sayfalar: Magazin