Fatma Girik'ten haber geldi! Uzun süredir hastanedeydi...

Fatma Girik'ten haber geldi! Uzun süredir hastanedeydi...
Yayınlanma Tarihi: 05.03.2019 12:06 | Değiştirme Tarihi: 05.03.2019 18:48

Uzun süredir hastanede olan ünlü oyuncu Fatma Girik'ten haber geldi. Hidrosefali sebebiyle beyninden ameliyat olan Yeşilçam’ın efsane ismi Fatma Girik taburcu oldu.

Duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri nedeni ile magazin camiasında ‘Felaket Tellalı’ lakabı ile ünlenen Onur Akay’dan, bu sefer iyi haber geldi. Akay, hidrosefali sebebiyle beyninden ameliyat olan Yeşilçam’ın efsane ismi Fatma Girik’in, taburcu olduğunu duyurdu.

''Sağlık durumu çok iyi''
Usta sanatçının şu an evinde olduğunu yazan Onur Akay, “Benden hep kötü haberler duyuyorsunuz ama bugün sizlere iyi haber vereceğim. Biliyorsunuz Yeşilçam’ın usta ismi Fatma Girik, Bodrum’daki evinde banyoda dengesini kaybederek düşmüş ve acilen hastaneye kaldırılmıştı.

Tomografi sonucunda bir sonuç çıkmayan Girik, daha detaylı tetkikler için İstanbul’a getirilmişti. Tıpta, hidrosefali hastalığı olarak bilinen ve beyinde su toplanması anlamına gelen hastalık sebebiyle, shunt ameliyatı geçiren değerli sanatçımız uzun süredir hastanede tedavi görüyordu. Fatma Hanım sağlığına kavuşarak taburcu edildi, şu an evinde ve sağlık durumu çok iyi.” ifadelerini kullandı. 

12 Aralık 1942 doğumlu ünlü oyuncu Fatma Girik, 76 yaşında.