Fatma Girik'i tacizle suçlanan sanık hakim karşısında!

Fatma Girik'i tacizle suçlanan sanık hakim karşısında!
Yayınlanma Tarihi: 25.09.2018 19:20 | Değiştirme Tarihi: 25.09.2018 19:20

Sinema oyuncusu Fatma Girik'i taciz etmekle suçlanan sanık, hakim karşısına çıktı.

Fatma Girik'in annesinin oturduğu eve gelerek yakınlarına, "Seni seviyorum. Lütfen beni ara. İnan bana seni üzmemek için sırtıma vurup götürmedim" şeklinde mektup bırakan sanık Mehmet A. mahkemede, hastaneye gidip, Fatma Girik'e evlenme teklif ettiğini belirterek, "Benim suç işleme kastım yoktu. Sadece duygularımı ifade ettim" dedi.

İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, "İletişim araçlarının sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle cinsel taciz" suçundan 4.5 aydan 3 yıla kadar hapsi talep edilen 71 yaşındaki sanık Mehmet A. katıldı.

 Şikayetçi Fatma Giriki ise avukatı Zeynel Öztürk temsil etti.

"PİŞMANIM" DEDİ

Duruşmada ifade veren sanık Mehmet A."Olay günü 'geçmiş olsun' demek amacıyla hastaneye gittim. Hastanede 'geçmiş olsun' dedim, evlenme teklif ettim ve kabul etti. 'Seni seviyorum' ile başlayan mektubu, şikayetçiye ithafen yazdım. İkametine gittim ve kapıya çıkan şahıslara verdim. Benim suç işleme kastım yoktu. Sadece duygularımı ifade ettim. Suçlamaları kabul etmiyorum. Ayrıca kendisinden özür diliyorum. Pişmanım" açıklamasında bulundu. Sanık ifadesinde, beraatini istediğini belirterek ceza verildiği takdirde hakkında erteleme hükümlerinin uygulanmasını da talep etti.

FATMA GİRİK'İN AVUKATI: "1963'TEN BERİ MÜVEKKİLİME TAKINTISI VARDIR"

Fatma Girik'in avukatı Zeynel Öztürk ise "Müvekkil sanığı tanımamaktadır. Sanık 1963'ten beri müvekkilime bir takıntısı vardır. Ara ara bunu göstermiştir. Tanıklarımızı ve delilerimizi sunmak üzere süre istiyoruz" dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme, suçtan zarar görmesi ihtimaline binaen şikayetçi Fatma Girik'in katılan olarak kabulüne ve tanıklarını sunmak üzere süre verilmesine karar verdi. Duruşma ertelendi.