Fark yaratan tasarımlar

Fark yaratan tasarımlar

Kalite ve stiliyle fark yaratmayı seven Kemal Tanca’nın,  2016 - 2017  Sonbahar & Kış Koleksiyonu mağazalardaki  yerini aldı.  Kemal  Tanca  Genel Müdürü  Akın Altuğ, sorularımızı  yanıtladı

- Ayakkabı tasarımı yaparken nelere dikkat ediyorsunuz? Şıklığı kadar konforu da çok önemli. Ayakkabıyı tasarlarken yılın moda trendlerine uygun materyalleri, renkleri ve kalıpların giyilebilirliğini ön plana çıkararak; Kemal Tanca marka konseptine uygun ürün tasarlamaya özen gösteriyoruz.- Teknolojinin ayakkabı tasarımındaki rolü nedir?Sabahtan akşama kadar iş, sorumluluklar ve telaşeler hepimizi hareket ettiriyor; yürütüyor,  bazen de koşturuyor. Bununla birlikte ayaklar şişiyor ve rahatsız oluyoruz.  En doğru ayakkabıyı giymek iste bu yüzden çok önemli. Özel olarak ürettirdiğimiz teknolojik tabanlarla şıklığımızdan vazgeçmeden ayaklarımıza bakım yapmasını bilen bir ayakkabı hayal ettik ve  Commodo ile Jell teknolojik tabanlarla tasarladığımız ürünlere bu sezon koleksiyonumuzda yer verdik. - Kişiye özel ayakkabı seçiminde nelere dikkat edilmeli?Kemal Tanca mağazalarında her yaşa ve tarza uygun modelleri bulabilirsiniz. Kişiye özel ayakkabılarda özelikle piyasada bulunması nadir kadın ayakkabısında 34,35, 41, 42 numara, erkek ayakkabısında 38, 39, 45, 46 ve 47 numara ayakkabıları istenilen modelde özel olarak hazırlıyoruz.- Çocuk ayakkabısı seçiminde nelere dikkat edilmeli?Ayakkabının içi ve dışı deri olmalı. Sentetik ve suni malzemelerden olmamasına dikkat edilmeli. Ayakkabı ne kadar hafif  olursa çocuğunuz yürürken o kadar az enerji harcar. Çocuğunuzun  ayak sağlığı için anatomik yapıda ve  yumuşak derili ayakkabıları tercih etmeye  dikkat edilmeli.- Deri sektöründe gelişmeler hakkında bilgi verebilir misiniz?Yarı işlenmiş ve bitmiş deri ihracatımız, ekonomideki mevcut duruma rağmen yükselişte... Bu durum yan sanayimizi daha da yeniliğe ve beraberinde sektöre heyecan vermeye itiyor. 

Krokodil desen revaçta“Özellikle çantalar kadınların stilini belirler. Dikkat çekici detayları olan sırt çantaları geçen senelere kıyasla daha küçülüp zarif bir hal alıyor. Bu yıl çanta ve aksesuarlarda; kadife kumaşlar, desenli çantalar, büyük çiçek desenleri, göz alıcı çanta sapları ve vintage çanta modelleri öne çıkıyor. Bununla birlikte krokodil desen ön planda...Bu yıl krokodil deseni metalik renkteki derilerde çok göreceğiz. Bunların dışında; püsküllü çanta modelleri, fantezide işlemeli ve taşlı büyük geniş çantaları 2017 çanta modası içinde göreceğiz. Aynı zamanda çantaları fular ile süsleme eğilimi, eski çantalara hem yeni bir görünüm kazandırmaya, hem de yeniden hayat vermeye devam edecek.” 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 28/09/2016 16:22:41

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin