Fahriye Evcen, Oya Aydoğan'ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı

Evcen, şöhret olup tanınmasına sebep olan Aydoğan'ın cenazesine katıldı, çok üzgün olduğunu dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi: 16.05.2016 19:59
Değiştirme Tarihi: 16.05.2016 21:30
Fahriye Evcen, Oya Aydoğan'ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı

Geçtiğimiz pazar sabahı hayatını kaybeden ünlü oyuncu Oya Aydoğan son yolculuğuna uğurlandı. Aydoğan'ın cenzesi Cemal Reşit Rey Salonu'nda düzenlenen anma töreninin ardından, vasiyet ettiği Ulus Mezarlığı'na defnedildi.

Keşfettiği Fahriye Evcen de cenazedeydi

Bir süredir araları açık olduğu söylenen Fahriye Evcen, şöhret olmasına vesile olan Aydoğan'ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Evcen, “Çok üzgün bir gün. Erken gelen bir ölüm. Şok oldum. Hiç konduramadığım, yakıştıramadığım bir ölüm. Oya abla ile bir projemiz olmamıştı ama isterdim. Duyduğumda şok oldum, hiç konduramadım.” dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

"Oya Aydoğan vesile oldu"

Genç oyuncu verdiği bir röportajda, keşfedilmesini şu sözlerle anlatmıştı:

“Oyunculuğa daha önce bir şey yapmadan hazır başladım sanılıyor ama öyle değil. Almanya’da tiyatroyla amatör de olsa uğraştım. Orada konservatuvara gitme gibi bir düşüncem vardı. Türkiye’ye geldiğimde Oya Aydoğan vesile oldu. Televizyon hiç aklımda yoktu, tiyatro yapmayı istiyordum. Oya Aydoğan, ‘Oyunculuk yapmak ister misin?’ dedi. Orada kurulu bir düzenim vardı ve buraya taşınmayı istemediğim için önce reddettim. Sonra kendimi dinledim ve oyunculuğun benim yapmak istediğim bir şey meslek olduğunu, neden Türkiye’de başlangıç yapmamayım ki diye düşündüm. Başlangıç Türkiye’de olsun ve sonra bu işi Almanya’ya taşıyabilirim diye düşündüm. Türkiye’de televizyonla oyunculuğa adım attım. Bu işi Almanya’ya taşımayı istiyorum. Almanya bana yabancı gibi gelmiyor. Orada yetiştiğim için Türkiye ile orası benim için eşit.”

İlgili Sayfalar: Magazin