Exatlon Türkiye yarışmacısı Hayrettin Karaoğuz kimdir, kaç yaşında, nereli?

Komedyen Hayrettin Karaoğuz, Exatlon Türkiye yarışmacılarından biri. Acun Medya tarafından hazırlanan Exatlon Türkiye, sosyal medya fenomenlerinin parkurda kapışmalarını ekrana getiriyor. Beyaz ve siyah olarak iki takımın karşılaştığı Exatlon Challenge'da 16 yarışmacı yer alıyor. Hayrettin ismi daha çok tanınan Youtuber, Exatlon Türkiye'de siyah takım ile birlikte mücadele veriyor. Peki, Exatlon Türkiye yarışmacısı Hayrettin Karaoğuz kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 04.07.2020 01:49
Değiştirme Tarihi: 04.07.2020 01:49
Exatlon Türkiye yarışmacısı Hayrettin Karaoğuz kimdir, kaç yaşında, nereli?

Exatlon Challenge Türkiye, ünlü YouTuber Orkun Işıtmak sunduğu ve Oğuzhan Uğur da değerli yorumlarıyla katkıda bulunduğu yarışma programı. Acun Ilıcalı'nın yeni projesi, Dominik Cumhuriyeti'nde çekimleri tamamlandı. 16 sosyal medya fenomenin, syah ve beyaz olarak iki takıma ayrıldığı ve parkurda kıyasıya mücadele ettiği yarışma, Netflix'te yayınlanmaya başladı. Heyecanla izlenen program ile birlikte yarışmacılar tek tek araştırılmaya başlandı. Siyah takımda yer alan Hayrettin Karaoğuz da bu isimlerden bir tanesi. Peki, Exatlon Türkiye yarışmacısı Hayrettin Karaoğuz kimdir, kaç yaşında, nereli? ,

EXATLON TÜRKİYE YARIŞMACISI HAYRETTİN KARAOĞUZ KİMDİR?

Hayrettin Karaoğuz, 1984 yılında Ankara‘da dünyaya gelmiştir. Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü mezunudur. Üniversite hayatına başlamasıyla üniversitenin tiyatro kulübünde arkadaşlarıyla beraber tiyatro çalışmalarında bulunmuştur. 2004-2009 yılllarında Dario Fo'nun Klakson Borazan ve Bırtlar adlı oyununda "komiser" karakterini canlandırdı. Ardından Alfred Jerry'nin "Kral Übü" adlı oyununda başrol oynadı 2009 senesinde arkadaşlarıyla sahneye koydukları absurd-komedi tarzı "Kral Übü" oyunu ile en iyi reji, en iyi kadın oyuncu ve en iyi erkek oyuncu ödülünü almışlardır. Hayrettin Karaoğuz bu oyunda "Kral Übü" karakteri ile İstanbul Belediyesi Kültür A.Ş tarafından en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Ardından Jean Paul Sarter'ın doğal oyunculuk tarzı olan "İş İşten Geçti" oyununda Dixon rolünü sergilemiştir. Tiyatro hayatına Yakovos Kambanellis'in Savaş Baba oyunundaki "Fileksenos" ve Sermet Çağlayan'ın "Ayak Bacak Fabrikası" oyununda "Öküz" karakteri ile devam etmiştir. Bu oyunlarla Türkiye'de turneye çıkarak birçok yerde sahne almıştır. Ayrıca tiyatrodaki arkadaşlarıyla beraber "Yaratık" adında bir oyun yazıp birçok yerde sahnelemişlerdir.

Üniversitede arkadaş grubuyla bir ekip oluşturdu ve videolar çekip sosyal medyada yayınlamaya başladılar. Okul hayatının son 2 yılı Beyoğlu’nda stand-up gösterileri yaptı. Üniversitenin son senesinde dönemin favori filmi "Issız Adam"'a (Çağan Irmak) karşı çektikleri "Kızsız Adam" videosu medyada büyük ses getirdi. Ardından reklam kampanyalarında yer almaya başladı. Turkcell "Nar Reklam Kampanyası"'nda yer aldı. Bu sırada  Rasim Öztekin, Işın Karaca, Neco ve Hande Subaşı gibi isimlerinde yer aldığı "Gelecekten Bir Gün" adlı sinema filminde başrol oyuncusu olarak yer aldı. Filmin ardından "Doritos Hisseli Tatlar Kampanyası" nın reklam yüzü oldu. 2011 yılında Star TV’de 2 sezon izleyiciyle buluşan "Hayrettin" adlı komedi programını hazırlayıp sundu. Ayrıca 2010 yılından bugüne 100’ü aşkın üniversitede öğrencilerle buluşmuş tek kişilik gösterisini sunmuştur. Birçok global firmanın bayi toplantılarında sahne alarak izleyenlerine keyifli anlar yaşatmıştır. 2013 yılında Atv'nin ramazan için hazırladığı 30 bölümlük yarışma programı "Harry" ile ekrana gelmiştir. Son 2 yıldır Fanta markasının reklam yüzüdür ve her yıl düzenlenen Fanta Gençlik Festivalinde  sahne alıp, izleyicilere eğlence dolu bir şov sunmaktadır. Fanta tarafından hazırlanan ve kendisinin yer aldığı "sokak oyunlarının kahramanları" viral reklam filmi "Kristal Elma" ödülüne layık görüldü.

Eylül 2013 yılında, hem Los Angeles YouTube stüdyolarında çalışmalar yapmak ve oradaki meslektaşlarını incelemek hem de  kendisini geliştirip sevenlerine daha fazlasını sunabilmek üzere Amerika’nın Los Angeles şehrinde yaşamıştır. Matt Damon, Keanu Reeves, Cuba Gooding Jr., Jennifer Garner gibi isimlerle görüşmelerde bulunmuştur. İngiliz asıllı youtuber Sam Pepper ile başarılı videolara imza atmıştır. Dream Works Stüdyoları’nda ziyaretler gerçekleştirmiştir. YouTube’un Los Angeles şehrinde düzenlenen workshop’larına katılmış, mesleği ve kariyeri anlamında olumlu katkılar sağlayacak eğitimler almıştır. 2014 Mayıs ayında Türkiye’ye dönmüştür. Amerika'daki süre zarfında birçok başarılı videoya imza atmış, sosyal mecralarda oldukça ses getirmiştir.