Evrensel şarkılar yapıyorum

Beren Demirkaya, Dünya albümü ile hayallerini gerçekleştiren müzisyenlerden.

Yayınlanma Tarihi: 15.04.2015 03:47
Değiştirme Tarihi: 15.04.2015 10:59
Evrensel şarkılar yapıyorum

Bizimle albümün hikayesini nedir?                                                                   Atıl İnaç’ın yönettiği “Daire” filmindeki sahnelerimin çekimi için Ayvalık’a gitmiştim. Filmin sesini yapan Cumhur Avcil ile tanıştım. Cumhur’la müzik geçmişlerimizi konuştuk. Ardından ona bestelerimi yolladım, o da beğenip Kemal Seçkin’e yollamış. Kemal’in de o dönemde aklında bir albüm projesi varmış. Kafalarımız ve hayallerimiz uyuştu. Vakit kaybetmeden albüm çalışmalarına başladık. Albümü ilmek ilmek kendi emeğimizle ve dostlarımızın desteğiyle 3 yılda tamamladık. Tamamladıktan sonra Pasaj Müzik desteğiyle hemen klibimizi ve diğer eksiklerimizi tamamladık. Ve sonunda ortak hayalimiz olan albüm ortaya çıktı.

 Çıkış şarkınız Dedi’yi özel yapan neydi?

 Sözleri bana, bestesi Kemal Seçkin’e ait. Sektör profesyonellerinin yönlendirmesi ile bu şarkı üzerine çalışma kararı aldık. Dinamik bir şarkı bu, albümdeki diğer şarkılara oranla daha “rock” tınlıyor. Enerjik bir başlangıç yapmak istedik.

  ‘Babaannemin hayalini gerçekleştiriyorum’

 Klipten bahseder misiniz?

 Klibimizi İmre Haydaroğlu ve ekibi çekti. Klipteki kostümleri ben ve dostum Ecem Naz Dalmaz hazırladık. Herkes öyle özenli ve profesyonel çalıştı ki, planlanan her şey bir günde çekildi. Ayrılık şarkısı olmasına rağmen, depresif bir klip çekmek yerine, biraz mizah yaparak insanları biraz gülümsetmek istedik. 

 Müziğinizin tarzını nasıl yorumlarsınız?

 Evrensel bir pop müzik icra ettiğimi söyleyebiliriz. Albümün Türkçe pop tarzında çıkan diğer işlerden en büyük farkı içinde arabesk ya da oryantal tınıların olmaması.

 İlerideki projeleriniz neler?

 Şarkılarımla mümkün oldukça çok dinleyicinin duygularına ortak olmak istiyorum. Bunu başarmak için müziğimi icra edebileceğim her fırsatı değerlendirmek istiyorum. Öncelikle başlarda bolca konser vermek, ardından reklam, film ve dizi projelerine de şarkılarımla dahil olmak, bestelerimi başka yorumcularla paylaşmak istiyorum.

 Müziğe nasıl başladınız?

 Babaannemin en büyük hayali aileden bir sanatçı çıkmasıymış. Babamı konservatuara kayıt ettirmiş kazanıp yarım bırakmış. Halamı bale bölümüne kayıt ettirmiş, o da kazanıp yarım bırakmış. 11 yaşımda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarını kazandım ve öyle başladı. 

‘Birçok dizide de beni gördünüz’

 Oyunculuk yaptığınızı da biliyoruz, oyunculuk kariyerinizden de bahseder misiniz?

 Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda 1 yıl “Adalet Pantolonun Kemeridir” oyununun dekor aksesuar sorumluluğunu yaptıktan sonra, oyunculuk eğitimi almak istediğime emin oldum ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü sınavlarına girdim. 2 yıl oyunculuk eğitiminin ardından, dedem vefat etti ve okula devam edecek gücü kendimde bulamadım. Kendimi işe verdim. Üsküdara Giderken, Yıldız Masalı, Doksanlardizilerinde rol aldım, 12 yaşımda bestelediğim Otomatik adlı şarkımla İşler Güçler dizisine bir bölüm konuk oldum. Birçok reklamda oynadım. Bir de altın bileziğim dediğim, Atıl İnaç’ın yönetmenliğini yaptığı Daire filmim var.