Esra Bilgiç kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? 

Esra Bilgiç kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? 
Yayınlanma Tarihi: 14.01.2020 22:54 | Değiştirme Tarihi: 14.01.2020 22:54

Esra Bilgiç ismi başrolünde oynadığı televizyon dizisi nedeniyle gündeme oturdu. En sonra Diriliş Ertuğrul dizisinden hatırladığımız Esra Bilgiç kimdir? Esra Bilgiç kaç yaşında ve hangi dizilerde oynadı? İşte güzel oyuncu hakkında merak edilenler...

Güzel oyuncu Esra Bilgiç, yakında başlayacak bir dizide başrol oynuyor. Güzel oyuncuyu diziseverler, son olarak Diriliş Ertuğrul'da Halime Hatun karakteri ile izledi. Peki, Esra Bilgiç kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? Esra Bilgiç'in biyografisi...

ESRA BİLGİÇ KİMDİR?

Esra Bilgiç, 14 Ekim 1992 yılında Ankara’da doğdu. Güzel oyuncu, doğduğu tarihten bu zamana kadar olan hayatının büyük bölümünü Ankara’da geçirdi. Liseyi bitirmesinden sonra Hacettepe Üniversitesini kazanmış olan oyuncu burada Arkeoloji Bölümünde okurken okulu bırakarak Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde okumaya başladı.

Küçük yaşlardan beri oyunculuğa ilgi duymuş olan oyuncu, ailesinin ve arkadaşlarının yönlendirmeleri ile birlikte 10 yaşındayken kursa yazıldı. Burada bir yıl kadar çocuk oyunlarında yer almış, ardından arkadaşlarıyla birlikte tiyatro kulübü kurmuştur. 

Oyunculuğa üniversite bittikten sonra başlayan Esra Bilgiç, ilk olarak TRT1'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul'da 4 sezon Halime Hatun karakterini canlandırdı.

Esra Bilgiç, 2018’de Umut Yeter dizisinde Derya Akar karakterini canlandırdı.

Esra Bilgiç , futbolcu Gökhan Töre ile 2017 senesinde evlendi.

Rol Aldığı Diziler:

Ramo (Sibel, 2019)

Bir Umut Yeter Bir (Derya Akar, 2018)

Diriliş: Ertuğrul (Halime Hatun, 4 Sezon, 2014-2017)