Eser Yenenler kimdir? O Ses Yılbaşı konuğu Eser Yenenler hayatı

O Ses Türkiye 2022 kadrosu bir hayli merak ediliyordu. Birbirinden ünlü isimlerin O Ses sahnesinde sergilediği performans, Türkiye'nin her yerinden ilgiyle takip ediliyor. O Ses Türkiye yılbaşı konukları arasında ünlü oyuncu Eser Yenenler de yer alıyor. Eser Yenenler'in O Ses Yılbaşı konuğu olacağının belli olmasıyla Eser Yenenler kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi bekar mı gibi pek çok soru internette aratılmaya başlandı. 

Yayınlanma Tarihi: 31.12.2021 19:32
Değiştirme Tarihi: 31.12.2021 19:32
Eser Yenenler kimdir? O Ses Yılbaşı konuğu Eser Yenenler hayatı

Eser Yenenler, O Ses Türkiye yılbaşı programı konuklarından biri oldu. Eser Yenenler'in O Ses Türkiye şarkısı kadar, kim olduğu ve kaç yaşında olduğu da merak edildi. TV8 izleyicileri, internet üzerinde Eser Yenenler kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, hangi dizi ve filmlerde oynadı gibi soruları arattı. 

ESER YENENLER KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Eser Yenenler 14 Şubat 1984 tarihinde doğmuştur. 37 yaşındaki Eser Yenenler aslen Bursalıdır. 

İlköğretimini Bursa'da tamamlayan Eser Yenenler, liseyi de Gazi Anadolu Lisesi'nde okumuştur. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Eser Yenenler'in 2 ablası vardır. 

Babası 6 yaşında kaybeden Eser Yenenler'in annesinin adı ise Nurdan Yenenler'dir.

ESER YENENLER KARİYERİ

Eser Yenenler sırasıyla Bursa Belediye Gençlik Tiyatrosu'nda, Bursa Devlet Tiyatrosu'nda, İstanbul Akademi Hayat'ta ve son olarak 2006 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği BKM Mutfak'ta yer aldı. 

Bu programda sunuculuk, yazarlık aynı zamanda oyunculuk da yapan Eser Yenenler, tüm Türkiye'nin tanıdığı bir isim haline geldi. 

İlk televizyon tecrübesini 2004 yılında Aliye dizisiyle yaşayan Eser Yenenler, burada Özgür karakterine hayat vermiştir. Yenenler bir dönem Eyvah Düşüyorum isimli yarışma programını da sunmuştur. 

Eser Yenenler, BKM Mutfak'taki arkadaşları Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak ile birlikte TV8 ekranlarında 3 Adam programını yapmıştır. 

Ayrıca Yetenek Sizsiniz Türkiye'de jüri koltuğuna da oturan Eser Yenenler, 2018-2019 yılları arasında TV8 ekranlarında Eser Yenenler Show'u da sunmuştur. 

2020 yılında Kanal D'de konuk sunucu olarak katıldığı Çok Güzel Hareketler 2 adlı programda devam etmek isteyince sunucu Yılmaz Erdoğan'ın da film çalışmaları başlayınca Erdoğan, sunuculuğu devretmiştir. Hâlen programı sunmaya devam etmektedir.

ESER YENENLER ÖZEL HAYATI

Eser Yenenler, 2019 yılında 2015 Miss Turkey 4.sü olan Berfu Yıldız ile hayatını birleştirmiştir. Çiftin bu evlilikten Kuzey ve Mete isminde iki çocuğu vardır. 

İlgili Sayfalar: Magazin