Erotik dükkanın camında poz vermişti! Merve Taşkın hakim karşısında

Türkiye’de sosyal medya fenomeni olarak tanınan ve bazı futbolcuların kendisine attığı mesajları ifşa ederek adını duyuran Merve Taşkın hakim, “müstehcenlik” suçundan hakim karşısına çıktı. Amsterdam'ın ünlü Red Light District sokağında çektirdiği fotoğraflar sorulan Taşkın, “Müzede çekip kendi sosyal medya hesabımdan paylaştım. Suç işlemedim” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 15.11.2021 15:49
Değiştirme Tarihi: 15.11.2021 15:49
Erotik dükkanın camında poz vermişti! Merve Taşkın hakim karşısında

Sosyal medya fenomeni Merve Taşkın geçen yıl gittiği Amsterdam'da ünlü Red Light District sokağındaki sadece yetişkinlerin girebildiği bir müzede iç çamaşırlarıyla fotoğraf çektirmişti. Çektiği bu fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Merve Taşkın hakkında, “müstehcenlik” suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

“ÇEKİP PAYLAŞTIM SUÇ İŞLEMEDİM”

İstanbul 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına sanık Merve Taşkın avukatıyla birlikte katıldı. Duruşmada savunma yapan Taşkın, suçlamaya konu olan fotoğrafları bir müzede çektirdiğini ve kendisine ait sosyal medya hesabından paylaştığını söyledi. Dosyaya giren diğer fotoğrafların ise cadde üzerinde herhangi bir markette çektiğini anlatan Taşkın, “Makarna, bardak, jelibon, kar küresi, kola ve gazoz açacaklarının üzerinde penis figürleri vardı. Ben de onları çekip paylaştım. Suç işlemedim” dedi.

“MÜSTEHCENLİK DEĞİL EĞLENCE İÇİN PAYLAŞTI”

Taşkın’ın ardından savunma yapan avukatı Samet Can Aslan ise müvekkilinin sosyal medyada 500 binin üzerinde takipçisi olduğunu söyleyerek, “Müzeye gidip bir sanat eserinin fotoğrafını paylaşmıştır. Suç unsuru yoktur. Bahse konu obje bir sanat eseridir ve dünyaca ünlü bir müzede sergilenmektedir. Müvekkil hakkında ceza verilmemelidir. Diğer paylaştığı fotoğrafları da müstehcenlik değil eğlence amacıyla paylaşmıştır” dedi. Alınan savunmaların ardından esasa ilişkin mütalaanın hazırlanması için duruşma savcısına gönderen mahkeme duruşmayı erteledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

İlgili Sayfalar: Magazin