Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Erdal Tosun kızının sağlığı için böbreğini kabul etmemiş

Erdal Tosun kızının sağlığı için böbreğini kabul etmemiş

Geçen gün korkunç bir kaza ile yaşamını yitiren Erdal Tosun, iki yıldır böbrek nakli bekliyordu. Usta oyuncunun kızının böbreğini kabul etmediği ortaya çıktı

02.12.2016 10:00

Böbrek rahatsızlığı nedeniyle diyalize girmek için yolda giderken İstanbul Sarıyer’de trafik kazasına kurban giden usta oyuncu Erdal Tosun; ailesi, sanatçı dostları ve sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Ailesinde böbrek yetmezliği hastalığı olduğu için kızı Zeynep Kiraz’ın ileride anne olabilmesi ve sağlığının olumsuz etkilenmemesi düşüncesiyle özellikle kızı Zeynep Kiraz’ın böbreğini almayı kabul etmedi.

Düzenli olarak pazartesi, çarşamba ve cuma günleri İstanbul Beşiktaş’taki özel bir diyaliz merkezinde tedavi görüyordu. Usta sanatçı, her diyaliz günü sonrasında vücudunun yorgun düşmesine rağmen hiçbir zaman canlı vericiden böbrek nakli olmaya yanaşmadı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Usta oyuncunun geçen yıl boşandığı eşi İlknur Tosun'u tören boyunca kızı Zeynep Kiraz teselli etti.
Zira, sanatçının bu tercihi nedeniyle eski eşi İlknur Tosun ile 19 yaşındaki kızı Zeynep Kiraz Tosun’un doku uyumu bile aranmadı. Ailesinde böbrek yetmezliği hastalığı olduğu için kızı Zeynep Kiraz’ın ileride anne olabilmesi ve sağlığının olumsuz etkilenmemesi düşüncesiyle özellikle kızı Zeynep Kiraz’ın böbreğini almayı kabul etmedi.

Yorumlar | 0
üye profil