Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Erdal Tosun'dan kardeşi Gürdal Tosun'a: Ben geleceğim, sakın ben olmadan ölme

Erdal Tosun'dan kardeşi Gürdal Tosun'a: Ben geleceğim, sakın ben olmadan ölme

Geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden Erdal Tosun'un 16 yıl önce kaybettiği kardeşi Gürdal Tosun için yazdığı satırlar sosyal medyada paylaşılıyor.

30.11.2016 12:09

Erdal Tosun, Sarıyer'de otomobilinin üzerine kaza yapan bir aracın düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Usta sanatçının, 2000 yılında yaşamını yitiren kardeşi Gürdal Tosun için kaleme aldığı yazı sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Erdal Tosun, Sarıyer'de sabah saat 06.30'da meydana gelen kazada olay yerinde hayatını kaybetti. 'Bir Demet Tiyatro'dan bir kişi daha eksildi! Genç yaşta bu dünyadan göçüp giden Gürdal Tosun'un ardından ağabeyi de yaşama veda etti.  'Tombalak' karakteri ile hafızalara kazınan kardeşi Gürdal Tosun için Ağustos 2015'te Ot dergisinde Erdal Tosun imzası ile yer alan yazıdan bir bölüm şöyle: "Ben Vizontele çekimindeydim Van'da. annem vardı yanımda. Bir gün Necati (Akpınar) beni kenara çekti; 'Erdal, gürdal dün biraz kötü olmuş' dedi. Oturdum bir yere. 'Yok şimdi iyi ama ben gene de gitmek istersin diye düşündüm' dedi. Atladım gittim. iyiydi. Çok zayıfladığı için göbek derisi tam böbreği takacakları yere sarkıyordu. Baskı yapmasın diye orada bir yağ emme ameliyatı yapmışlar, bu yüzden dengeleri biraz şaşmış ama diyalize girince düzelmiş. Ertesi gün onu iyi görünce işimi bitirmek için Van'a geri döndüm. Dönerken de söz aldım. 'Ben geleceğim, sakın ben olmadan ölme' dedim. 'Tamam' dedi. Yorgundu ama alışıktık buna. Sözüne güvenip Van'a gittim.Tutmadı sözünü i... öldü."

erdal tosun

 

Yorumlar | 0
üye profil