Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Erdal Tosun'a son veda

Erdal Tosun'a son veda

İstanbul'da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Erdal Tosun, babası ve kardeşinin yanına defnedildi.

01.12.2016 13:44

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Erdal Tosun'a sevenleri son kez veda etti. Dün sabah erken saatlerde diyalize girmek üzere evinden çıkan ve Sarıyer'de meydana gelen feci trafik kazasında yaşamını yitiren oyuncu Erdal Tosun, son yolculuğuna uğurlandı. Tosun’un cenazesi toprağa verilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığı’na götürüldü. Aile kabristanı üç katlıydı. Birinci katında babası Necdet Tosun yatıyordu. İkinci katına da kendisi gibi genç yaşta vefat eden kardeşi Gürdal Tosun 16 yıl önce defnedilmişti. Bugün de Erdal Tosun mezarın en üst katına babası Necdet Tosun ve kardeşi Gürdal Tosun’un üzerine gömüldü.

Sarıyer’de meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden sanatçı Erdal Tosun’un cenazesi Zincirlikuyu Gasilhanesi’nden alınarak Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM)’ne götürüldü. ErdalTosun için Levent Afet Yolal Camisinde cenaze namazı kılındı.

BKM'deki gerçekleştirilen törene Erdal Tosun'un sanatçı dostları ve yakınları katıldı. Erdal Tosun'un rol aldığı yapımların gösterildiği esnada arkadaşı Cem Yılmaz gözyaşlarını tutamadı.

"Ben hiçbir şeyin azı değilim" 
Saat 12:15'de başlayan törende sahneye siyah zeminde Erdal Tosun'un "Ben hiçbir şeyin azı değilim" sözü yansıtıldı. Kalp şeklinde iki çiçek Erdal Tosun'un tabutunun önüne konuldu. Cenazeye Beşiktaş Belediyesi’ne ait bir zabıta motoru eşlik etti.  Dostları Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Ozan Güven, Can Yılmaz ve Ahmet Mümtaz Taylan tören alanında hazır bulundu.    

erdal tosun son yolculuğunda

Yılmaz Erdoğan'dan veda konuşması

BKM'de düzenlen törende Yılmaz Erdoğan, duygu dolu bir konuşma yaptı:Gürdal'ın Erdal'ın çok yakın dostuydum. Bu kaçınılmaz bir şey. Hepimiz bir süre buralarda oyalanıp gideceğiz...Bir komedyenin hayata attığı imza sebep olduğu kahkahalar bence...Erdal işimizi çok zorlaştırdı.

 

erdal tosun son yolculuğunda

Başınıza ne gelirse gelsin, nereye bakarsanız bakın mutlaka onu hatırlatacak bir şey olacaktır. Belki de refleks olarak onun telefonumuzdaki numarasını arayacağız. Her şeyden önce Erdal vardı.

 

erdal tosuna son veda

Çok inatçıdır ve sonunda hep haklı çıkar. Tosun ailesi bu ülkenin en efsanevi ailesi bence. Güldürmek için geldiler bu dünyaya...

16 yıl önce burada Erdal ile birlikte Gürdal'ı uğurlamıştık. Bu ülke var oldukça onlar da varolacaklar...Uğurlar olsun....

 

erdal tosun son yolculuğunda

Haber ile ilgili metin girin!.

İstanbul'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden sanatçı Erdal Tosun için, Beşiktaş Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Törene sanatçının çok sayıda dostu ve seveni katıldı. Törene sanatçının annesi Sevim Tosun da (solda) katıldı.

erdal tosun son yolculuğunda

erdal tosun son yolculuğundaerdal tosun son yolculuğunda

erdal tosun son yolculuğunda

 

Yorumlar | 1
üye profil
şakir bıyık 2 yıl önce
Şarkı söylemek yakışırrnrn