Engin Nurşani'nin cenazesinde rezillik! Eşi ağlarken, fotoğraf çektirmek için yarıştılar

Geçtiğimiz yıl gırtlak kanserine yakalanan ve uzun süredir bu nedenle tedavi gören Türk Halk Müziği'nin genç ismi Engin Nurşani, dün hayatını kaybetti. Son yolculuğuna Sarıgazi Cemevi'nden uğurlanan Engin Nurşani'nin cenazesinde eşinin döktüğü gözyaşları ve tabut başında fotoğraf çektirmek için uğraşan kişilerin görüntüleri damga vurdu. 

Yayınlanma Tarihi: 26.12.2020 13:56
Değiştirme Tarihi: 26.12.2020 13:57
Engin Nurşani'nin cenazesinde rezillik! Eşi ağlarken, fotoğraf çektirmek için yarıştılar

Aşık Ali Nurşani'nin oğlu Engin Nurşani, tedavi gördüğü hastanede gırtlak kanserine yenik düşerek genç yaşında hayata gözlerini yumdu. Sanat dünyasını üzen bu acı olayın ardından Engin Nurşani için Sarıgazi Cemevi'nde tören düzenlendi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Haberlercom'un haberine göre, Engin Nurşani cenazesine yakınları ve sevenleri de katıldı. Ancak Sarıgazi Cemevi'ndeki cenazeye Engin Nurşani'nin eşinin tabut üzerine kapanıp ağladığı anlarda hayranlarının davranışı damga vurdu. 

Engin Nurşani'nin eşinin tabutun üzerine kapanıp ağladığı anlarda hayranlarından bazıları büyük bir duyarsızlık örneğine imza atarak tabutun başına sırayla geçip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

ENGİN NURŞANİ ÖLÜM NEDENİ

Engin Nurşani'nin hayatını kaybettiği hastaneden yapılan açıklamada, "Yaklaşık 1,5 yıl önce yakalandığı nazofarenks (gırtlak) kanseriyle mücadele eden Engin Nurşani'nin tedavisine yatan hasta servisimizde devam ediliyordu. Maalesef ki bugün saat 07.00'de hayatını kaybetti. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesi ve sevdiklerine sabır diliyoruz" denilmişti.

ENGİN NURŞANİ KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? NERELİ 

Engin Nurşani, 9 Ocak 1984 yılında Almanya'nın Krefel şehrinde dünyaya gelmiştir. Annesi Alman olan Engin Nurşani'nin babası da ünlü bir sanatçı olan Ali Nurşani'dir. Engin Nurşani'nin gerçek adı ise Engin Ayhan'dır. Küçük yaşlardan itibaren babasından eğitim alan Engin Nurşani, onunla birlikte konserlere katılmış ve burada kendini geliştirip ünlü bir müzisyen haline gelmiştir. Ancak Engin Nurşani'nin babası, oğlunun daha iyi bir meslek seçmesini istemiş ve onun müzisyen olma kararına karşı çıkmıştır. 

Engin Nurşani babasından habersiz olarak Almanya'dan kalkıp İstanbul'a gelerek, 'Adına Bir Çizik Çektim' albümünü çıkarır ve profesyonel müzik kariyerine başlamış olur. Babası ise en sonunda oğlundaki müziğe olan sevgiyi görüp, başarılı olacağını hissetikten sonra destek olmaya başlamıştır. Ali Nurşani bir röportajda, karşı çıkma sebebinin 'müzik dünyasında gördüğü vefasızlığın Engin'nin de başına gelmesini istemeyişi' olduğunu söyledi.

Dilek Nurşani ile evli olan Engin'nin, birde Ali adında küçük bir oğlu vardır. Temmuz 2019'da ise, babası Ozan Ali Nurşani'nin sosyal medyadan oğlunun hastalandığı olduğunu duyarması ve yardım istemesi ile kamuoyu, Engin Nurşani'nin gırtlak kanseri olduğunu öğrendi. Engin Nurşani, o günden bu yana tedavi gördüğü hastalığa olan karşı savaşını kaybetti ve 25 Aralık 2020 günü hayatını kaybetti.

İlgili Sayfalar: Magazin