Engin Nurşani kimdir? Kaç yaşındaydı? Engin Nurşani neden öldü? Hastalığı neydi?

Engin Nurşani öldü haberi sonrası sanat camiası yasa boğuldu. Engin Nurşani geçtiğimiz yıl gırtlak kanserine yakalanıp hastanede tedavi altına alınmıştı. Özel bir hastanede uzun süredir tedavisi sürdürülen Engin Nurşani bugün hayatını kaybetti. Gelen haber acı haber sonrası çok sayıda kişi arama motorlarında: Engin Nurşani kimdir? Engin Nurşani kaç yaşında? Engin Nurşani öldü mü, hastalığı neydi, neden öldü? sorularının cevaplarını arattı. 

Yayınlanma Tarihi: 25.12.2020 12:16
Değiştirme Tarihi: 25.12.2020 12:16
Engin Nurşani kimdir? Kaç yaşındaydı? Engin Nurşani neden öldü? Hastalığı neydi?

Yakalandığı gırtlak kanseri nedeniyle uzun süredir tedavi gören müzisyen Engin Nurşani 36 yaşında hayatını kaybetti. Kullanıcılar, Engin Nurşani'nin ölüm nedenini ve onun hayatıyla ilgili bilgileri merak etti

ENGİN NURŞANİ NEDEN ÖLDÜ? HASTALIĞI NEYDİ?

Aşık Ali Nurşani'nin oğlu olan Engin Nurşani, 2019 yılında gırtlak kanserine yakalanmış ve bu nedenle de müziğe ara vermişti. Uzun süredir tedavi gören Engin Nurşani, birkaç hafta önce yoğun bakıma alınmıştı. Acıbadem Altunizade Hastanesi Başkehimi Prof. Dr. Çağlar, Engin Nurşani öldü haberini duyuran isim oldu. 

Engin Nurşani'nin ölüm edeniyle ilgili yapılan açıklamada,  “Yaklaşık 1 buçuk yıl önce yakalandığı nazofarenks (gırtlak) kanseriyle mücadele eden Engin Nurşani’nin tedavisine yatan hasta servisimizde devam ediliyordu. Maalesef ki bugün saat 07.00’de hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve sevdiklerine sabır diliyoruz.” denildi. 

ENGİN NURŞANİ KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? NERELİ 

Engin Nurşani, 9 Ocak 1984 yılında Almanya'nın Krefel şehrinde dünyaya gelmiştir. Annesi Alman olan Engin Nurşani'nin babası da ünlü bir sanatçı olan Ali Nurşani'dir. Engin Nurşani'nin gerçek adı ise Engin Ayhan'dır. Küçük yaşlardan itibaren babasından eğitim alan Engin Nurşani, onunla birlikte konserlere katılmış ve burada kendini geliştirip ünlü bir müzisyen haline gelmiştir. Ancak Engin Nurşani'nin babası, oğlunun daha iyi bir meslek seçmesini istemiş ve onun müzisyen olma kararına karşı çıkmıştır. 

Engin Nurşani babasından habersiz olarak Almanya'dan kalkıp İstanbul'a gelerek, 'Adına Bir Çizik Çektim' albümünü çıkarır ve profesyonel müzik kariyerine başlamış olur. Babası ise en sonunda oğlundaki müziğe olan sevgiyi görüp, başarılı olacağını hissetikten sonra destek olmaya başlamıştır. Ali Nurşani bir röportajda, karşı çıkma sebebinin 'müzik dünyasında gördüğü vefasızlığın Engin'nin de başına gelmesini istemeyişi' olduğunu söyledi.

Dilek Nurşani ile evli olan Engin'nin, birde Ali adında küçük bir oğlu vardır. Temmuz 2019'da ise, babası Ozan Ali Nurşani'nin sosyal medyadan oğlunun hastalandığı olduğunu duyarması ve yardım istemesi ile kamuoyu, Engin Nurşani'nin gırtlak kanseri olduğunu öğrendi. Engin Nurşani, o günden bu yana tedavi gördüğü hastalığa olan karşı savaşını kaybetti ve 25 Aralık 2020 günü hayatını kaybetti.