Engin Altan Düzyatan: Türk milleti tankın önüne atlar

Oyuncu Engin Altan Düzyatan, darbe girişimine ilişkin, Dünyanın her yerinde, hangi ülkede olursa olsun havaya bir silah sıkıldığında, herkes yere yatar. Bir tek Türk Milleti yatmaz. Tankın önüne atlar işte. dedi.

Yayınlanma Tarihi: 25.10.2016 15:36
Değiştirme Tarihi: 25.10.2016 15:36
Engin Altan Düzyatan: Türk milleti tankın önüne atlar
Oyuncu Engin Altan Düzyatan, darbe girişimine ilişkin, "Dünyanın her yerinde, hangi ülkede olursa olsun havaya bir silah sıkıldığında, herkes yere yatar. Bir tek Türk Milleti yatmaz. Tankın önüne atlar işte." dedi.

TRT 1'de izleyiciyle buluşan Diriliş Ertuğrul'da, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babası 'Ertuğrul Bey'i canlandıran Oyuncu Engin Altan Düzyatan, dizide yeni bir döneme geçildiğini belirterek, "İlk defa bu sezon Ertuğrul'u 'Bey' olarak görüyoruz." diye konuştu.

Düzyatan, Ertuğrul için zorlu bir süreç olduğunu kaydederek, şöyle devam etti:

"Ertuğrul'un ağzıyla söylersek, aslında deli taylar dolaşıyor ve hani hala etrafa karşı yapmak istediği çok şey var ama beyliğin de getirdiği onu dizginleyen başka bir durum daha var ortada. Artık tek başına hareket edemeyen, diğer beyleriyle istişare etmek durumunda olan bir Ertuğrul ile karşı karşıya kalıyoruz. İkisinin arasında zorluk çeken ama hani oyun tahtasında artık piyon değil de hala vezir olmasa da bir şah, belki bir fil ya da bir at diyebileceğimiz bir aşamaya geçiyoruz aslında."

Düzyatan, kendisinin 37 yaşında olduğunu, dizide ise Ertuğrul'un 32- 33 yaşlardaki halini canlandırdığını aktardı.

"TÜRK MİLLETİ TANTIK ÖNÜNE ATLAR"

Engin Altan Düzyatan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine de değinerek şöyle konuştu:

"Olayın olduğu gün Londra'daydım. Bunun karşılığını dünyada görebileceğiniz bir millet örneği değil. Dünyanın her yerinde, hangi ülkede olursa olsun havaya bir silah sıkıldığında, herkes yere yatar. Bir tek Türk Milleti yatmaz. Tankın önüne atlar işte. Bu, millet olmakla, daha önce darbe görmekle, daha önce bu acıları yaşamakla alakalıdır. İsterdim, yurt dışında olmayıp Türkiye'de olmayı ve o örneği o anda gösterebilmeyi ama öyle bir şansım olmadı."

"Türk Milleti tankın önüne atlar"