Engin Altan Düzyatan: 15 Temmuz'da Türkiye'de Olsam Sokağa Çıkardım

15 Temmuz darbe girişimi esnasında Londra'da olduğunu belirten Engin Altan Düzyatan, "Türk milleti tankın önüne atlar. İsterdim, yurt dışında olmayıp Türkiye'de olmayı" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 25.10.2016 16:22
Değiştirme Tarihi: 25.10.2016 16:22
Engin Altan Düzyatan: 15 Temmuz'da Türkiye'de Olsam Sokağa Çıkardım

Oyuncu Engin Altan Düzyatan, darbe girişimine ilişkin, "Dünyanın her yerinde, hangi ülkede olursa olsun havaya bir silah sıkıldığında, herkes yere yatar. Bir tek Türk Milleti yatmaz. Tankın önüne atlar işte." dedi.

TRT 1'de izleyiciyle buluşan Diriliş Ertuğrul'da, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babası 'Ertuğrul Bey'i canlandıran ünlü oyuncu, dizide yeni bir döneme geçildiğini belirterek, "İlk defa bu sezon Ertuğrul'u 'Bey' olarak görüyoruz." diye konuştu.

"ERTUĞRUL ARTIK TEK BAŞINA HAREKET EDEMEYECEK"

Düzyatan, Ertuğrul için zorlu bir süreç olduğunu kaydederek, şöyle devam etti: "Ertuğrul'un ağzıyla söylersek, aslında deli taylar dolaşıyor ve hani hala etrafa karşı yapmak istediği çok şey var ama beyliğin de getirdiği onu dizginleyen başka bir durum daha var ortada. Artık tek başına hareket edemeyen, diğer beyleriyle istişare etmek durumunda olan bir Ertuğrul ile karşı karşıya kalıyoruz. İkisinin arasında zorluk çeken ama hani oyun tahtasında artık piyon değil de hala vezir olmasa da bir şah, belki bir fil ya da bir at diyebileceğimiz bir aşamaya geçiyoruz aslında."

Ertuğrul'un yeni sezonda oyun kurucu durumuna geçtiğini vurgulayan Düzyatan, yeni bölümlerde bu sürecin görüleceğini dile getirdi.