Engelsiz kent konserinde buluşuyoruz

Engelsiz kent konserinde buluşuyoruz
Yayınlanma Tarihi: 19.04.2019 14:55 | Değiştirme Tarihi: 19.04.2019 14:55

Saadet Özel Eğitim Meslek Okulları, engelli bireyler adına 22 - 30 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek bir dizi etkinlik için herkese çağrıda bulunuyor. 15 Nisan'da lansmanı, 22 Nisan'da Nişantaşı'nda yürüyüşü yapılacak etkinliğine çok sayıda ünlü isim de dahil olacak. 

İşte öğrencilerin sizler için paylaştığı o metin

Bizler kentin öteki yüzü olan toplumun engelli bireyleri, sizleri bugün burda yanımızda görmekten çok mutluyuz.

Her sene yılın belli tarihlerinde bir araya gelen sivil toplum örgütleri, aydın ve sanatçılar bizlerin sorun ve taleplerini dile getirmek için bir dizi etkinlik düzenliyor. Bizlerin taleplerinin görünür olması için özel çaba sarfediyorlar. Onlara duyarlılıkları ve bu çabaları için teşekkür ederiz.Toplumun öteki yüzünün görünür, duyulur, anlaşılır olması için bu çabalarını devam ettirmelerini istiyoruz. Bugün ise sizleri buraya toplama nedenimiz, bizlerin kendimiz için birşeyler yapmak adına yola çıktığımızı, sizlerler paylaşma isteğimizdendir.

Haber ile ilgili metin girin!.

Toplumu oluşturan tüm bireyler gibi biz de daha yaşanabilir bir dünya ve  temiz bir çevrede yaşama isteği duyuyoruz. Doğanın tüm canlılarına saygı duyulan, yaşama hakları güvence altına alınan ve kentlerin herkes için yaşanılır hale getirildiği bir şehirde yaşamak istiyoruz. Kentlerin engelli bireylere uygun düzenlendiği, betonun yerine yeşilin, ağacın değer gördüğü, sokakta yaşayan dostlarımız kedi, köpek ve diğer canlılara sevgi ve saygıyla yaklaşılan, caddeleri temiz ve temiz kalması için her vatandaşın üzerine düşen sorumlulukla hareket ettiği bir şehrin, hayata daha gülen gözlerle bakacağını biliyoruz. Bu gülen gözlerde pay sahibi olmak içinde bize düşen sorumlulukla yola çıkıyoruz.

Görün , Duyun, Anlayın ...

Daha yaşanabilir bir dünya da ,  daha temiz bir çevre de  mümkün.

Bunun için sizleri, çıktığımız yolda bize destek olmaya çağırıyoruz. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Toplumun bu konuda bilinçlendirilmesi ve duyarlı hale gelmesi için 22 Nisan - 30 Nisan tarihleri arasında bir dizi etkinlik yapacağız.22 Nisan’da Nişantaşı’nda yürüyüşle başlayacak etkinliklerimiz panel, film gösterimi, konser, çöp toplama ve sokak hayvanlarına mama bırakma, televizyon programlarına katılma,  sporcularla aktiviteler  gibi birçok etkinliği kapsıyor.Bu etkinliklere sporcu, müzisyen, oyuncu büyüklerimiz de hem destek verecek hem de programlarımızda yanımızda olacak.

Saadet Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencileri