Engelsiz eğitim için müthiş proje

Engelsiz eğitim için müthiş proje

“Yolsuzluğun Önlenmesi ve Etiğin Teşviki”  için, Sinop Spastik Çocuklar Derneği tarafından yürütülen “Eğitimde Etik” projesi 15 Ocak’ta başladı.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin finansmanı olduğu projenin eğitim sendikaları, okul aile birlikleri ve etik alanında çalışan STK’larla ortak çalışma yürütmesi planlanıyor. Veliler, öğretmenler ve Milli Eğitim idarecilerini hedef alan projeyle Milli Eğitim camiasının etik konusundaki farkındalığı artırılmak isteniyor. 

15 Ocak 2017’de bitmesi planlanan proje sonucunda Türkiye’deki ‘etik’ sorunlarla ilgili bir yol haritası çizilmiş olunacak, öğretmenler etik ihlaller konusunda eğitilecek. Okul aile birlikleri, etik ihlaller ve bu ihlallerle ilgili mekanizmalar hakkında bilgilenmiş olacak. Eğitim sistemindeki tüm paydaşların ‘etik’ konusundaki farkındalığı artacak.

Hedeflere yönelik faaliyetler düzenlenecek. 6 ilde öğretmenlere ve ebeveynlere yönelik eğitimler olacak, Sinop ilinde etik konusunda farkındalığı artırma kampanyaları düzenlenecek. İlk bölgesel toplantılar 1 Ekim’de öğretmenler, 2 Ekim’de veliler için düzenlendi. Katılımcılar Eğitim alanındaki “Etik Problemler”, “Etik İhlalleri Önlemede Öğretmenlerin Rolü” ve “Etik İkilemler” konularında eğitildiler. 5 ilde daha gerçekleştirilecek toplantıların, eğitim sektöründeki etik farkındalığı artırması hedefleniyor.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 11/10/2016 16:03:51

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin