En şaşırtıcı vahşi doğa fotoğrafları!

En şaşırtıcı vahşi doğa fotoğrafları!

Londra Zooloji Derneği, 5 yıldır süregelen “Yaban hayatı fotoğrafçılığı” yarışmasını kazanan fotoğrafları yayımladı. Dünyanın dört bir yanından gelen genç fotoğrafçılar tarafından yaklaşık 3 bin üzerinde başvuru yapıldı. Yarışmada yelpaze boğazlı kertenkele, yalıçapkını ve kutup ayısı ailesi gibi alkışlanası konular yer alıyordu. İşte o yarışmayı kazanan 11 fotoğraf: Kaynak: Dailymail

‘Hazır-başla-koş’ başlıklı bu fotoğraf, jüri tarafından “Esrarengiz ve mükemmel” olarak değerlendirildi. Fotoğrafçı Pradhan şöyle diyor: “Kamerayı göz hizasında tutarken bana doğru koşan kertenkeleyi keskin bir odakla yakalamak kolay değildi. Bu görüntüyü çekebilmek için 3 yılımı verdim. Bu hayvanın boğaz ve karın arasında ince mavi bir çizgisi var. Normalde bu çizgi beyazımsıdır fakat üreme dönemindeki erkek kertenkelelerde kırmızı, sarı, turuncu ve mavi renklerin karışımı görülür.”

Bu fotoğraftaki yalıçapkını "Eğer yarışmayı kazanmak istiyorsan beni çek." dercesine fotoğrafçıya poz vermiş.

Habitat kategorisinde birinci olan bu fotoğraf "Sıcak bir dokunuş" adı altında bir kutup ayısı ailesinin mutluluğunu gösteriyor. Fotoğraf, Wapusk National Park Kanada'da çekildi.

Bu fotoğraf Güney Georgia'daki Salisbury Ovası'nda yakalandı.

Güney Afrika'daki bu bebek babun "Kentsel Şehir Hayatı" kategorisinde övgüyle söz edildi.

"Güneşi Yakalamak" kategorisindeki bu fotoğraf Gunotsoga yakınlarındaki bir köyde çekildi. Fotoğraftaki gökyüzüne kükreyen gergedan çok sayıda övgü aldı.

Bu çarpıcı görüntü mayıs ayında İskoçya'da çekildi.

Aynı zamanda Genç Fotoğrafçılar Yarışması'nın kazananı olan bu fotoğraf Doğu Susseks'de çekildi ve "Derin ve Anlamlı" kategorisinin galibi oldu.

Yarışmaya "Su içme stratejileri" adıyla katılan bu fotoğraf, susuzluğunu gidermek için suya dalan babunları anlatıyor. Fotoğraf Sri Lanka'da çekildi.

"Kanatlarını aç ve uç" başlığı altında yarışmaya katılan bu fotoğraf, fotoğraf meraklısı bir kuşu yakalamış.

Genç fotoğrafçı bu fotoğrafı Kalifornya'daki Verdugo Dağları'nda yakaladı. Bu halka boyunlu yılan yarışmaya "Alt tarafı çılgınlık" adıyla katıldı.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 05/10/2016 11:46:00

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin