Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
En iyi model yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek

En iyi model yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek

İngiltere’de yaşayan Türk model Ecem Uzgör, Almanya’nın Bremen kentinde yapılacak dünyanın en büyük modellik yarışması Top Model of the World’de Türkiye’yi temsil edecek.

21.08.2016 12:13

25 yaşındaki Ecem Uzgör, 26 Ağustos Cuma gecesi  40 ülkeden birbirinden başarılı modellerin katılacağı dünyanın en iyi modeli yarışmasında Türkiye için yarışacak.

8 yıl önce geldiği Londra’da İngilizce öğretmenliği okuyan ve İspanyolca eğitimi alan Uzgör, profesyonel modelliğinin yanısıra Londra’nın en popüler müzikallerinde oyuncu ve şarkıcı olarak rol aldı.

En büyük isteğinin bir gün şarkılarının çok geniş kitlelere ulaşması ve şarkı söyleyerek büyük konserler vermek olduğunu söyleyen başarılı manken, Londra’ya gelirken esas amacının müzikle uğraşmak ve üniversite de okumak olduğunu ancak bir mankenlik ajansında  çalışan bir bayanın tavsiyesiyle modellik yapmaya başladığını dile getirdi.

Yetenekli manken, dünyanın en saygın modellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etmekten büyük mutluluk ve heyecan duyduğunu da belirtti.

Uzgör, Londra da yapılan, London Fashion Week, Pakistan Fashion Week, Essex Fashion Week, Harrods Catwalk Show gibi pek çok defilede modellik yaptı. 2008de Miller Music Factory Şarkı yarışmasında 2000 kişiden cover kategorisinde 3’üncü olmayı başardı ve Manga’dan 3’cülük ödülü aldı.

2012 yılında Miss Asia Pacific World yarışmasında Türkiye‘yi temsil eden Uzgör, yarışma kapsamındaki yetenek kategorisinde Demi Lovatonun Give Your Heart a Break şarkısını seslendirerek ”En İyi Yetenek” seçildi ve ilk 15’e girdi.

Londra’ da 1 yıl kadar Cinderella müzikali ve Godspell müzikalinde rol alan ve şarkı söyleyen güzel manken 2012 yılının aralık ayında Fransa’nın başkenti Paris’ te yapılan Face of Europe da 2’inci defa Türkiye’yi temsil etme şansı yakaladı

2013 kasım ayında 140 model arasından ilk 5’e kalarak, yapılan final defilesinde Craze markasının yüzü seçilen başarılı manken ayrıca Miss Globe International yarışmasında İngiltere ve İrlanda için finalist modellerin seçilmesinden sorumlu olarak her yıl finalistlerle birlikte uluslararası finalin yapılacağı ülkeye seyahat ediyor. Gonca YAĞCI, LONDRA (DHA)  

Yorumlar | 0
üye profil