Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
En güzel ahşap bahçe mobilyaları

En güzel ahşap bahçe mobilyaları

Bu yazımızda sizler için birbirinden güzel ahşap mobilyaları derledik. Kendi bahçeniz için de yeni fikirler edinebileceğiniz bu mobilyalara bakmaya doyamayacaksınız

18.07.2016 16:51

Yazın tam ortasındayız artık. Sıcaklardan kaçacak yerimiz kalmadı. Bugünlerde hepimizin ihtiyacı güzel, serin bir tatil aslında. Ama pek çoğumuz kent merkezlerinde kalmak ve iş hayatının koşturmacasına aralıksız devam etmek zorundayız. Bu koşturmaca içinde bize nefes aldıracak en güzel şey ise hiç şüphesiz kendimize ait yemyeşil bir bahçe. Bir bahçeyi güzelleştiren en önemli unsur kuşkusuz ağaçlar, çiçekler ve diğer canlı bitkilerdir. Ancak bahçenin keyfini doyasıya yaşamak için olmazsa olmaz unsur ise bahçe mobilyaları. Bahçe mobilyaları sayesinde bahçenizde istediğiniz kadar uzun vakit geçirebilir, yoğun bir iş gününün stresini üstünüzden atıp akşam serinliğinin keyfini çıkarabilirsiniz. Günümüzde hemen her çeşit doğal ve endüstriyel malzemeden çok çeşitli bahçe mobilyaları üretilmekte. Öte yandan iç mekânlara yönelik mobilyalarda olduğu gibi bahçe mobilyalarında da en nitelikli ürünler genellikle yüzde yüz ahşap kullanılarak imal edilenlerden çıkıyor. Bu yazımızda sizler için birbirinden güzel ahşap mobilyaları derledik. Kendi bahçeniz için de yeni fikirler edinebileceğiniz bu mobilyalara bakmaya doyamayacaksınız.

 

HAVUZ BAŞINDA OTURMA ODASI KEYFİ
Kaynak: Esra Kazmirci Mimarlık

Bahçe mobilyaları genellikle yemek yemek, kahve içmek gibi nispeten kısa sürecek aktivitelere uygun olarak tasarlanır ve çok geniş, rahat oturma alanları sunmazlar. Ancak bu yaygın kuralı bozmaya cesaret eden ve adeta bahçe içinde oturma odası ferahlığı sunan bahçe mobilyaları da yok değil. Burada gördüğümüz geniş oturma grubu buna oldukça iyi bir örnek teşkil ediyor.

 

GÜNEŞLENMEK İÇİN SAHİLE GİTMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ
Kaynak: Ak Design Studio

Güneşlenmek zaman zaman kozmetik bir faaliyet olarak düşünülse de, sağlık uzmanlarına göre yeterli miktarda D vitamini alabilmek için hepimizin az da olsa güneşlenmesi gerekiyor. Üstelik bu faaliyeti uzun yollar teperek gideceğiniz bir plajda değil de kendi bahçenizin konforunda yaparsanız, eminiz çok daha verimli ve keyifli olacaktır. Bu ahşap bahçe şezlongları bu iş için bire bir.

 

GÖL KIYISINDA TAŞ DEVRİ ŞIKLIĞI
Kaynak: Jardin Boheme

Ahşap her haliyle, her rengiyle ve her dönemde güzel bir malzeme. Ama ne kadar az işlenirse ve doğal haline ne kadar yakın kullanılırsa bir kat daha güzelleşiyor. Göl kıyısına kurulmuş bu harikulade bahçede kullanılan yemek masası ve tabureler, ahşabın mümkün olan en ham halinin nasıl doğal bir güzelliğe sahip olduğuna çok yalın bir dille anlatmayı başarıyor.

 

SERİN BİR SİESTA İÇİN
Kaynak: Biesot

Akdeniz ülkelerinin çoğunda oldukça yaygın bir alışkanlık olan siesta, ortalama sıcaklıkların yıldan yıla artmasıyla yavaş yavaş ülkemizde de rağbet görmeye başlıyor. Bahçenizde buna uygun bir yeriniz varsa, bir yatak odasında görebileceğiniz türden dört dörtlük bir karyoladan eksiği olmayan bu şık bahçe mobilyası, serin bir uyku çekmek için mükemmel bir ortam sunuyor.

 

RUHU GENÇ KALANLARA
Kaynak: Pflanzenfreude.de

Eliniz biraz bu işlere yatkınsa kendi başınıza bile rahatlıkla yapabileceğiniz bu basit ama bir o kadar da şık bahçe salıncağı, yaşı ne olursa olsun ruhu genç kalanlar için harika bir keyif ortamı sunuyor. Salıncakla yarışır güzellikteki sade ve şık tabure ise salıncak sırası bekleyen eşinizin veya çocuğunuzun keyfinize eşlik etmesi için göreve hazır beklemekte.

 

SOFİSTİKE BİR ZEVKİN YALIN ÜRÜNLERİ
Kaynak: Taller Luis Esquinca

Muhteşem bir villanın devasa genişlikteki bahçesinde bulunan bu son derece ilginç bahçe mobilyaları, geometrik biçimleriyle ve yoğun ahşap kütleleriyle dikkat çekiyor. Minimal bir tasarıma sahip ürünlerin sofistike bir tasarım aklının ürünü olduğuna ise hiç şüphe yok.

 

homify.com.tr Tarafından hazırlanmıştır.
 

 

Yorumlar | 0
üye profil