Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
En başarılı heavy metal şarkısı için formül bulundu

En başarılı heavy metal şarkısı için formül bulundu

Teknoloji dergisi Stuff'ın haberine göre, 7634 grubun şarkı sözleri ve 200 binden fazla şarkı sözü tarandı ve başarılı bir heavy metal şarkısı için gerekli olan formül ortaya çıktı.

08.08.2016 17:05

Bir konserde şarkıları seslendirmek ne kadar havalıysa şarkı sözlerini yazan kişi olmak da benzer şekilde havalı. Tabii bu şarkı sözü yazma işine apayrı bir pencereden bakan kişiler de var.

Veri bilimciler metal şarkılarda geçen sözlerin çoğunluğuna bakmak için 222.623 şarkıyı analiz etti. 

Araştırmacılar dünyanın en büyük metal şarkı sözü arşivi bulunan DarkLyrics.com’dan 7634 grubun İngilizce şarkı sözlerini taradıktan sonra bu şarkılarda en çok ve en az kullanılan kelimeleri ortaya çıkardı. 

 

 

Bu çalışmaya göre metal şarkılarda en çok kullanılan 10 kelime  şu şekilde:
1) Burn (Yanmak)2) Cries (Ağlamak)3) Veins (Damarlar)4) Eternity (Sonsuzluk)5) Breathe (Nefes almak)6) Beast (Sevimsiz, çirkin kimse)7) Gonna (-ecek)8) Demons (Şeytanlar)9) Ashes (Küller)10) Soul (Ruh)

Metal şarkılarda en az kullanılan 10 kelimeyi ise araştıran kişiler şöyle sıralıyor:
1) Particularly (Özellikle)2) Indicated (Gösterilen)3) Secretary (Sekreter)4) Committee (Komite)5) University (Üniversite)6) Relatively (Görece)7) Noted (Dikkate alınmış)8) Approximately (Yaklaşık olarak)9) Chairman (Başkan)10) Employees (Çalışanlar)

 

Yorumlar | 0
üye profil