Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Emrah Serbes ortalığı karıştırdı: Amirim geri mi dönüyor?

Emrah Serbes ortalığı karıştırdı: Amirim geri mi dönüyor?

Emrah Serbes’in tweet’i ne anlama geliyor? Haber ekranının yeni sevgi-nefret ikonu kim? 4 maddede haftanın konuşulanları.

20.08.2016 01:08

DÖNEMİN 'FENO'SU

Didem Arslan YılmazÖzellikle darbe girişimi sonrası CNN Türk’teki ‘Türkiye’nin Gündemi’ ile herkesi konuşturuyor. Ekranın yeni ‘atarlı ablası’ oldu. Fakat Nevşin Mengü’nün ölçülü, sempatik hatta ‘kızdıkça güzelleşen’ çıkışmalarından farklı, biraz daha Seda Sayan sınırına yakın Yılmaz’ınki. Twitter’da da eleştirilere tahammülsüz, ‘ayağını denk al’cılık ekolünden yürüyor. Yaptığı işi beğenen, alkışlayan da çok. Haber ekranının sevgi-nefret ikonu bu sezon.

 

HAFTANIN DEDİKODUSU 

Amirim dönüyor mu?Emrah Serbes’in bir tweet’i ortalığı karıştırdı: ‘Görüşüyoruz Olabilir’. Behzat Ç.’nin geri dönüş sinyali olarak kabul edilen iki kelime sosyal medyayı yıktı. Söylentilere göre amirim bu kış yeniden doğmaya hazırlanıyor. Fakat bu kez internetten sansürsüz yayınlanacak. Son zamanların en güzel söylentisi, umarız gerçek olur.

 

 

BIKTIRAN SANSÜR 

Yeşilçam’ın ölümüBu hafta Sina Koloğlu Milliyet’teki köşesinde bahsetti, ‘Hababam Sınıfı’nı Yayınlamayın’ başlıklı yazısında. Sigara, içki buzlamanın ötesinde, her ‘sigara’ kelimesini biplemek, sahneleri kesmek Yeşilçam filmlerini ucubeye dönüştürdü. Adile Naşit’in ‘nane likörüne bayılırım’ tatlılığından bile tedirgin olan, Kemal Sunal esprilerini kırpan, Hababam Sınıfı’nda Mahmut Hoca’ya sigarayla yakalanma sahnesinden korkanlar sinemanın ruhundan elini çeksin. Steril ekranı Birol Güven’lere, Osman Sınav’lara teslim etsin.

 

YENİ FURYA 

Kore bitti Hindistan’a geçelimEkranda izlediğimiz dizilerin neredeyse yarıdan fazlası Güney Kore dizilerinden uyarlama ya da ‘esinlenme’. Ama rüzgârın yönü her an değişebilir. Kanal 7 gündüz kuşağında Deli Divane, akşam kuşağında Yalancı Bahar ile yeni bir fenomenin fitilini yaktı. Bollywood zaten melodramın sihirli formülünü yıllar önce çözdü, şimdi 80’lerdeki Brezilya dizisi furyası gibi bir Hinti dizisi çılgınlığıyla karşı karşıya kalabiliriz.

 

Yorumlar | 0
üye profil