Emrah Kılıç: Bu sektörde öncelik sağlık olmalı!

Kuaför sektörü pandemi döneminde zorluklarla mücadele etmeye devam ediyor. Ülkemizde 26 bini kadın kuaförü olmak üzere 80 binin üzerinde kuaför salonu ve berber bulunduğunu belirten Başkent Kuaför Plaza’nın sahibi Emrah Kılıç, bu işletmelerin 350 binin üzerinde kişiye de iş imkanı sunduğunun altını çizdi.

Yayınlanma Tarihi: 16.02.2021 15:24
Değiştirme Tarihi: 16.02.2021 15:24
Emrah Kılıç: Bu sektörde öncelik sağlık olmalı!

Karantina ve kısıtlama önlemleri nedeniyle gelirleri azalan kuaförler tüm zorluklara rağmen hijyen tedbirleri kapsamında gereken kurallarla uymaya ve ek harcamalar yapmaya devam ediyor. 

Emrah Kılıç, aldıkları hijyen önlemleriyle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: 

“Önce sağlık diyerek ve bunu her fırsatta söyleyen ve hissettiren bir ekiple çalışıyoruz. Hem çalışanlarımız hem de müşterilerinin sağlığını ön planda tutarak çözüm ve dönüş için büyük bir hazırlık hareketi gerçekleştirdik. Başkent Kuaför Plaza olarak salonların açılmasıyla çalışanlarımıza gerekli hijyen eğitimleri verdik. Hijyen standartlarına uygun randevu sistemi organize ettik. Sağlık Bakanlığımızın önerileri doğrultusunda maske, mesafe ve temizlik kurallarına uygun olarak bir aradayız. 

ONLINE SAÇ BOYAMA VE KESİM İŞLEMİ YAPTIK

Salonların kapalı olduğu dönemde müşterileriyle irtibatı hiç kopartmadıklarını söyleyen Emrah Kılıç, online saç boyama ve kesim işlemi dersi verdiklerini belirtti. 

Emrah Kılıç, “Gözü kapalı yıllarca bize saçlarını emanet eden müşterilerimiz var. Saçlarındaki işlemleri en az hasarla evde nasıl telafi edecekleri konusunda bize danıştılar. Biz de onlara online olarak evde nasıl saç boyamaları gerektiğini, hangi malzemeleri kullanmaları gerektiğini, saçını kesmek isteyenlere alması gereken aletleri ve nasıl yapacaklarını anlattık. Salonlar açılır açılmaz da soluğu yeniden bizim yanımızda aldılar.” dedi.

YENİ DÖNEM BERABERİNDE YENİ TRENDLERİ DE GETİRECEK 

Kişiye özel renklendirme işlemlerinin yoğun olarak uygulandığını ifade eden Emrah Kılıç, yeni dönemle ilgili olarak şunları söyledi: “Kadınlar bu olağandışı dönemde kendi bakımlarını evde yapmaya gayret etti. Sosyal medya üzerinden gördüklerini yapmaya çalıştı. Salonların açılması ve kuaförlerine dönüşle birlikte kadınların artık daha estetik renklendirmeler beklediğini söyleyebilirim. Teknik, profesyonel ve artistik anlamda daha ilham verici uygulamalar istediklerini görüyoruz. Kuaförlerimiz de özellikle saç boyama konusunda sanatlarını ortaya koyuyorlar. Kişiye özel, saçın yapısına, ten rengine ve müşterinin beklentilerine göre renklendirme işlemleri çok daha yoğun olarak uygulanıyor.”