Emir Elidemir kimdir? MasterChef 2020 final turu yarışmacısı Emir Elidemir kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Emir Elidemir, MasterChef 2020 final turuna kalan 28 yarışmacıdan birisi. MasterChef Türkiye'de final turunda yarışan 28 yarışmacı arasından 16 ana kadro yarışmacıları seçilecek. MasterChef Türkiye ana kadrosu içine girmeye çalışan Emir Elidemir, final turunu geçebilecek mi merak ediliyor. Peki, MasterChef Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 04.08.2020 20:03
Değiştirme Tarihi: 04.08.2020 20:03
Emir Elidemir kimdir? MasterChef 2020 final turu yarışmacısı Emir Elidemir kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef Türkiye'de final turuna kalan yarışmacılar arasında Emir Elidemir de yer alıyor. TV8 ekranlarından heyecanla takip edilen yarışmada yoğun talep üzerine eleme turları, önceki sezonlara göre daha uzun sürüyor. Dün başlayan final turunda MasterChef 2020'nin ana kadro yarışmacısı olacak 16 isim belirlenecek. Bu mücadeleyi veren yarışmacılardan biri olan Emir Elidemir'in hayat hikayesi merak ediliyor, araştırılıyor. Peki, MasterChef Türkiye yarışmacısı Emir Elidemir kimdir?

MASTERCHEF 2020 YARIŞMACILARI NASIL SEÇİLECEK?

MasterChef Türkiye'de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. Bu yarışmacılar, on dörderli iki gruba ayrıldı. Bu gruplarda yer alan yarışmacılar, her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun klasik bir yemek olacak. Bu yemeği en iyi yapan altı yarışmacı, ikinci oyunda verilen bir ana malzeme ile yaratıcı bir yemek yapacak. Bu oyunu kazanan isim, MasterChef 2020 ana kadrosuna giren yarışmacı olacak. Bu şekilde her gün bir isim seçilecek.

FİNAL TURUNA NASIL ÇIKTI?

Emir Elidemir, MasterChef Türkiye'nin 11. bölümünde Sertaç Tokyay ve iş arkadaşı Ege Pakalın ile üçlü düelloda karşılaştı. 27 Temmuz Pazartesi günü ekrana gelen ve sonucu merak edilen düelloda yarışmacılardan hamburger yapmaları istendi. Ekmeği, mayonezi, ketçabı, köftesini hazırlayacak olan yarışmacılar, kendi yorumlarını katarak 45 dakika bir hamburger sundular. Şeflerin tadımı sonrasında günün kazanan Emir Elidemir, MasterChef Türkiye'de final turuna çıktı.

MASTERCHEF 2020 YARIŞMACISI EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

Emir Elidemir, 26 yaşında. Aşçı. Şef olarak Cunda’da bir restoranda çalışan Emir Elidemir, ilk defa bir yarışma programına katıldığını söyledi ve şimdi kendini şeflere kanıtlama için MasterChef’e katıldığını belirtti. MasterChef Türkiye’ye katılan Ege Pakalın ile aynı restoranda çalışıyor. Birkaç sene yurtdışı (Hollanda, Fransa ve ABD) deneyimine sahip olan Emir Elidemir, Özyeğin Üniversitesi Gastronomi Bölümü mezunu. Elinden geldiğince öğrenmek, başarılı olmak ve güzel hareketleri ile insanlara örnek olmak istediği için MasterChef 2020’ye katılmış. 7 yıldır bu işi yaptığını fakat öğrenecek çok şeyi olduğunu belirtti.

Emir Elidemir, MasterChef Türkiye'nin ilk turunda kendi yorumunu kattığı barbun yemeği ile şeflerin karşısına çıkmış ve üç şeften de evet oyu almayı başarmıştı.