Eminem'i dünyaya kazandıran Dr. Dre lakaplı müzisyen ve prodüktör Andre Romelle Young yoğun bakımda

Dünyanın en ünlü rapçileri arasında yer alan Eminem'i keşfeden ve müzik dünyasına tanıtan kişi olarak bilinen prodüktör ve müzisyen Dr. Dre lakaplı Andre Romelle Young, geçirdiği beyin anevrizması nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Sosyal medyadan 'yakında hastaneden çıkacağım' paylaşımı yapan Dr. Dre'nin tedavisinin yoğun bakımda devam ettiği ifade edildi. Peki Dr. Dre kimdir, kaç yaşında? Beyin Anevrizması nedir? İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 06.01.2021 09:40
Değiştirme Tarihi: 06.01.2021 09:40
Eminem'i dünyaya kazandıran Dr. Dre lakaplı müzisyen ve prodüktör Andre Romelle Young yoğun bakımda

ABD'nin ünlü prodüktör ve müzisyenleri arasında gösterilen, Eminem'i keşfeden isim olarak tanınan 55 yaşındaki Dr. Dre, pazartesi günü geçirdiği beyin anevrizması nedeniyle Los Angeles'ta bulunan Cedars Sinai Tıp Merkezi'ne kaldırıldı. Sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtilen Dr. Dre'nin hastanede kendine geldikten sonra bir de açıklaması var. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Dr. Dre, ” Bana destek olan ve iyi dileklerini aktaran aileme, arkadaşlarıma ve hayranlarıma teşekkür ederim. Sağlık ekibim çok iyi bir iş çıkarıyor. Yakında hastaneden çıkacağım” dedi.

Müzik kariyerinin yanı sıra kurduğu Dre markalı kulaklık ile servetini katlayan ve bu şirketi Apple’a satan Dr. Dre’nin test sonuçlarının gelmeye devam ettiği ve durumunun stabil ve bilincinin açık olduğu belirtildi.

BEYİN ANEVRİZMASI NEDİR?

Beyin anevrizması atardamarlarda ve aort damarlarında oluşan çıkıntı ve baloncukların vücutta yarattığı hasardır.