Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Elles: Gerçekleri anlattım, anlamakta güçlük çektiler

Elles: Gerçekleri anlattım, anlamakta güçlük çektiler

Alman sinema ve dizi oyuncusu Wilma Elles, Türkiye'nin zor günler atlattığını belirterek, "Türkiye'yi ve güzelliklerini bütün dünyaya anlatmaya devam edeceğim" dedi.

20.08.2016 12:06

Almanya'da katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı savunması üzerine, ülkesinde eleştirilen Wilma Elles, "Türkiye'de yaşadıklarımızın yurt dışında anlaşılması biraz zor. Ben gerçekleri anlattım. Onlar bunu anlamakta güçlük çektiler" ifadelerini kullandı.  

22. Saraybosna Film Festivali'ne konuk olarak katılan Elles, mevcut durumun en kısa zamanda iyileşmesi temennisinde bulunarak, Türk-Alman dostluğunun geçmişte olduğu gibi gelecekte de devam  edeceğine inandığını söyledi. Türkiye'nin zor günleri atlattığını vurgulayan Elles, "Türkiye'yi ve  onun güzelliklerini bütün dünyaya anlatmaya devam edeceğim" ifadelerini  kullandı.  

Elles, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında eşi ile birlikte İstanbul'da olduklarını belirterek, "Eşim Boğaziçi Köprüsü'ndeydi.  Yaşadıklarımız çok ağırdı. Sabah uyandığımızda ne hissettiğimizin, nasıl  rahatladığımızın tarifi anlatılmaz. İyi ki demokratik yolda yürümeye devam  ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

SARAYBOSNA'YA HAYRAN KALDI
22. Saraybosna Film Festivali kapsamında Bulgar yönetmen Ralitz  Petrov'un 'Kötü' ve Karadağlı yönetmen İvan Marinovic'in 'Siyah İğne' filmlerinin galasına katılan Elles, ilk kez geldiği Saraybosna'dan hayranlıkla söz etti.

Elles, Saraybosna Film Festivali'ne uzun zamandır katılmak istediğini belirterek, "Son derece görkemli bir festival. Burada, birkaç yapımcıyla  görüştüm. Yapım aşamasında olan bir proje için Veysel Atasever ile bir araya  geldik." diye konuştu.

Saraybosna'nın çok güzel bir şehir olduğunu söyleyen Elles, şehrin  havasının, doğasının ve yemeklerinin "harika" olduğunu ifade etti.

Elles, 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' dizisinin Bosna Hersek'te hala  gösterilmeye devam etmesinin mutluluk verici olduğunu belirterek, "Caroline  karakteri burada hala gözler önünde. Bu, Türk dizilerinin bütün dünyada izlendiği  ve hikayelerimizin anlaşıldığı anlamına geliyor." dedi.

Geçen sezon İdil karakterini canlandırdığı "Yeter" dizisinin yeni  sezon çekimlerine yakında başlayacaklarını aktaran Elles, "Yeni sezonda  süprizlerle yeniden ekranda olacağım." ifadesini kullandı.

Türkiye'deki dizi izleyicisinin 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' dizisinde  canlandırdığı 'Caroline' karakteriyle tanıdığı Elles, aynı dizinin Batı Balkanlar'da da gösterilmesi dolayısıyla bölgede de bilinen oyunculardan biri.

Yorumlar | 0
üye profil