Elçin Sangu açıkladı: Bana da hep ‘kötü kadın’ rolleri geliyordu

Elçin Sangu katıldığı bir açılışta kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Sangu’ya Hazal Kaya’nın “Kilolu kadınlara başrol verilmiyor” sözleri de soruldu.  Elçin Sangu, "Herkes güzel, yakışıklı olmak zorunda değil. İşini iyi yapsın yeter. Bana da başta hep kötü kadın rolleri geliyordu. ‘Kızıldan masum çıkmaz’ diye bir algı vardı. Önyargıları kırmak için uğraşıyorum.” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2020 13:21
Değiştirme Tarihi: 12.10.2020 13:21
Elçin Sangu açıkladı: Bana da hep ‘kötü kadın’ rolleri geliyordu

Yunus Özdiken, Commun Store’un ilk mağazasını Palladium AVM’de açtı. Özdiken’i açılışta sevgilisi Elçin Sangu da yalnız bırakmadı. Elçin Sangu açılışta kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Sangu’ya Hazal Kaya’nın “Kilolu kadınlara başrol verilmiyor” sözleri de soruldu. Ünlü oyuncu bu soru üzerine “Bazen toplumun, bazen de yapımcının baskısıyla oyuncu çirkin olduğuna inandırılmaya çalışılıyor. Psikolojisi bozulan oyuncu yüzüne bir şey yaptırıyor. Sonra da ‘estetikten geçilmiyor’ diyorlar. Herkes güzel, yakışıklı olmak zorunda değil. İşini iyi yapsın yeter. Bana da başta hep kötü kadın rolleri geliyordu. ‘Kızıldan masum çıkmaz’ diye bir algı vardı. Önyargıları kırmak için uğraşıyorum.” yanıtını verdi.

Oyuncu, başrolünde oynadığı dizi için final kararı alınması hakkında da şöyle dedi: “Bu kadar zor zamanlarda insanların özveriyle çalıştığı işlerin hakkı 6 bölüm değil. 6 bölümde bir işin kendini anlatabilmesi mümkün değil. Dolayısıyla orada başka faktörler devreye giriyor.”