Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Eğitimim sette devam ediyor'

'Eğitimim sette devam ediyor'

Yeni dizisi ‘Gülümse Yeter’de şımarık Yasemin’i canlandıran Aslı Bekiroğlu, “Ekipteki bütün oyunculardan bir şeyler öğreniyorum. Eğitimim sette devam ediyor” dedi

09.08.2016 03:00

- Vine fenomenliğinden oyunculuğa uzanan hikayenizi anlatır mısınız?
Vine çekerken oyunculuk hoşuma gidiyordu. “Olsa, nasıl olur?” diye düşünüyordum. Bu arada reklam teklifi geldi, bir markanın iki sene yüzü oldum. Daha sonra ‘Adı Mutluluk’ dizisinde rol aldım, şimdi de ‘Gülümse Yeter’deyim.- Eğitiminiz ne üzerine?
Bahçeşehir Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetik Bölümü’nde okuyorum. Oyunculuk kursuna gittim ama benim için asıl eğitim, ‘Adı Mutluluk’la birlikte başladı. Oyunculukta ilerlemek, kendimi geliştirmek istiyorum. İyi bir oyuncu olmak istiyorum.

- ‘Gülümse Yeter’de Erdal Özyağcılar gibi deneyimli isimler rol alıyor. Ustalarla birlikte çalışmak nasıl?
İnanılmaz güzel bir duygu. Dizilerini hep izlerdim. Erdal Özyağcılar çok iyi bir eğitmen. Tüm ekibi ve oyuncuları çok seviyorum. Bütün oyuncularımızdan bir şeyler öğreniyorum. Eğitimim sette devam ediyor yine.

- Ekibe kolay uyum sağladınız mı?
Genelde illa sevmediğin biri çıkar ama nazar değmesin bu sette hiç yok. Oyuncusundan çaycısına kadar herkesi çok seviyorum. Geçen gün öğle 12.00’de işim bitti, akşam 21.00’e kadar sette kaldım. O havayı solumak bana iyi geliyor.

- Canlandırdığınız Yasemin’e benzeyen yanlarınız var mı?
Neşeli, benden biraz daha şımarık ve tatlı bir kız. Biraz dünyayı umursamaz, o noktada çok benzemiyoruz. Evleniyor, balayına gideceklerken yolda terk ediliyor. Allah, düşman başına vermesin! O andan sonra kız, o şaşaalı ve parıltılı dünyasından gerçek hayata dönüyor. İlk defa bir darbe alıyor. 

- Siz evlilik, çocuk hayalleri kuruyor musunuz?
Şu an için hayır ama bir noktada evlenirim tabii ki. Çocuk da yapmak isterim.

- Kalbinizi nasıl bir erkek çalar?
Benim için erkekte bakış çok önemli. Güzel bakması önemli. Anlamlı, bakışlar alır götürür beni. İyi insan olması ve benim gibi mutlu olması lazım.

- Sizi tanımlayan özellik, hep mutlu olmanız mı?
Evet, genel olarak mutlu olmayı seviyorum. Beni üzen şeyleri, beynimde arkalara atıyorum. Çok şükür, o kadar zor atlatacağım bir şey de olmadı.

‘Hayranı olduğum insanlarla çalışıyorum’
- Rol aldığınız ‘İkimizin Yerine’ filminden bahseder misiniz?
İlk sinema filmim. Çok yetenekli insanlarla aynı projede yer aldım. Çekimleri Mudanya’da gerçekleşti. Başrollerinde Serenay Sarıkaya ve Nejat İşler var. Ben de Serenay’ın arkadaşını oynuyorum. Yine neşeli ama biraz erkeklere düşkün, her istediği erkeği elde edebileceğini düşünen, özgüvenli bir kız. 

- Serenay Sarıkaya nasıl bir rol arkadaşı?
Çok sevdim. Çok tatlı, iyi bir kız. Serenay’ı çok beğenirdim zaten, hem doğallığını hem de o tatlı suratını. Ara sıra da olsa görüşmeye devam ediyoruz.

- Beğendiğiniz ve sonrasında çalışma fırsatı bulduğunuz başka kimler var?
Erdal Özyağcılar, Nejat İşler, Serenay Sarıkaya... En başta Erdal Özyağcılar olmak üzere hepsinin hayranıydım. Beğendiğim birçok insanla çalışma şansı bulduğum için şanslı olduğumu düşünüyorum.

- Farklı bir rol oynamak ister misiniz?
Gerçek hayatta da neşeliyim, herhalde o enerjiyi görüp “Bu kız neşeli bir karakteri oynasın” diyorlar. Oyunculuk eğitimi alıp oyunculukta biraz yol katettikten sonra kötü kadını oynamak da isterim.

‘Tanınmak hoşuma gidiyor’
- Yeni nesil genç oyuncular arasından sıyrılabileceğinizi düşünüyor musunuz?Kısmet, şans tabii ama sıyrılacağımı düşünüyorum. Dediğim gibi ‘Şu kız çok iyi oyuncu’ demelerini çok istiyorum. Gerçekten iyi projelerde rol alıp kendimi kanıtlamak istiyorum. - Ünlü olma fikrine alıştınız mı?Tanınmak çok hoşuma gidiyor. Güler yüzlü insanlar gelip fotoğraf çektirmek isteyince mutlu oluyorum. - Oyunculuk kariyerinizle ilgili neler planlıyorsunuz?Önce eğitim almayı düşünüyorum. Eğitim alıp, sonra gelen teklifleri değerlendireceğim. Seyircinin “Bu kız iyi oynuyor” demelerini isterim. 

Yorumlar | 0
üye profil