Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
‘Düşündükçe delireceğim’

‘Düşündükçe delireceğim’

OHAL kapsamında yayımlanan kararnameden yararlanamayan Deniz Seki, isyan etti. Şarkıcı, “Sesimi duyun ne olur” diye başlayan mektubunda, “Düşündükçe delireceğim. Hani iyi hal indirimi?” sözlerine yer verdi

24.08.2016 03:01

‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde yatan Deniz Seki, OHAL kapsamında yayınlanan yeni Kanun Hükmünde Kararname’den yararlanamayınca isyan etti. ‘Denetimli serbestlik’ uygulamasıyla 38 bin kişinin tahliye olmasının kendisini kapsamadığını öğrenen şarkıcının günlerdir ağlamaktan gözlerinin şiştiği öğrenildi. ‘Sessiz çığlığım duyulsun’Yeniden yargılanması için başvurusu reddedilen Seki, hayranları için yazdığı mektupta şu sözlere yer verdi: “Bu haksızlığa maruz kaldığım için, kendime sorduğum bir sürü soru arasında boğulduğum için kurşun yemiş gibiyim. Hak mı bu? Sessiz çığlığım duyulsun diye yazıyorum. Bir yıl denetim yasasından faydalanan ben, yine aynı suçtan muzdarip hâlâ hapishanede... Niye iki yıl denetim vurmuyor? Cezaevinde edebimle hapis yattığımdan beri ne değişti de iki yıl denetimden faydalanamıyorum? Düşündükçe delireceğim. Bu kuruma hiçbir saygısızlığım, bir yanlışım olmuş mu? Hani iyi hal indirimi?” 

‘Yeniden yargılanmak haram edilmiş’Yeniden yargılanmasını reddeden kuruldakilerin yarısının FETÖ’cü olduğunu anlatan Seki, “Yırttım kendimi beni yeniden yargılayın diye. Reddettiler o başvurularımı... Peki reddedenler nerede şimdi? Yarısı FETÖ’cü çıktı ve hapisteler. Bir şey yapamıyorum maalesef. Bu saçma haksızlığın kefaretini, kim, nasıl ödemeli ve ben ne yapmalıyım? Yeniden yargılanmak bile haram edilmiş bana bu canım ülkemde” şeklinde yazdı. 

Yorumlar | 0
üye profil