Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dünyanın en büyük yoga festivalinde ilk kez bir Türk eğitmen ders verecek

Dünyanın en büyük yoga festivalinde ilk kez bir Türk eğitmen ders verecek

Mert Güler, İtalya’nın en büyük yoga festivali olan Milano Yoga Festivali’nde 15 Ekim’de ‘Mevlana, Aşk, Meditasyon’ temalı dersi verecek.

14.10.2016 16:12

Milano Yoga Festivali, hem İtalya’nın hem de Avrupa’nın en büyük yoga organizasyonlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Festivalin bu yılki teması: Saygı. Milano Yoga Festivali’nde ilk kez ders verecek olan Mert Güler ‘Mevlana, Aşk, Meditasyon’ isimli eğitimini yoga severlerle buluşturacak.

Mert Güler, “Dünya’da sevgi, hoşgörü ve saygıyı en iyi ifade eden kişiyi, Mevlana’yı ve O’nun öğretilerini aktarmaya gidiyorum. Yoga ve Sufi temalı çalışmayla hayranı olduğum Mevlana’nın öğretisini İtalya’nın en önemli yoga festivaline taşıma, bu vesileyle ülkemizi ve kültürümüzü Avrupa’da temsil etme fırsatı bulduğum için onur duyuyorum.” dedi.

Mert Güler kimdir?

Arnavut bir anne ve Afrikalı bir babanın ikinci çocukları olarak doğan Mert Güler, Ankara'da doğmuş ve İstanbul'da büyümüştür. Gülümsemeyi hiçbir zaman yüzünden eksik etmeyen Mert Güler, çocukluğundan beri spoɾa, insan sağlığına ve insanlaɾa hizmet etmeye önem vermiştir. Heɾ zaman düzenli, disiplinli, azimli ve çalışkan olan Güler, çocukluğunda çeşitli sağlık sorunları yaşamış ve zorluklar çekmiştir. 16 yaşında geçirdiği ameliyat sonucu 2 yıl yürüyememiştir. Bu süre boyunca iç sesi ile zihin konuşmaları yapan Mert Güler kendine yeni uğraşlar bulmuş ve spora yönelmiştir. Marmara Üniversitesi BESYÖ Bölümü okuyan Güler şu anda yaşam koçluğu yapmakta.

Yorumlar | 0
üye profil