Dünyaca ünlü yıldız Tom Cruise'un uzaya gideceği tarih belli oldu

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Tom Cruise flaş bir karar alarak, uzayda çekeceği aksiyon-macera filmi için Ekim 2021’de uzaya gideceğini açıkladı. Film severleri heyecanlandıran haber sonrası neler yaşanacağı merakla bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2020 16:36
Değiştirme Tarihi: 22.09.2020 16:36
Dünyaca ünlü yıldız Tom Cruise'un uzaya gideceği tarih belli oldu

Dünyanın en ünlü film yıldızları arasında yer alan Tom Cruise flaş bir karar alarak yeni filmi için uzaya gitme kararı aldı. Uzayda film çekecek olan Hollywood yıldızı 21 Ekim 2021 tarihinde yeni filmi için NASA'nın iş birliğiyle uzaya gidecek.

Hollywood yıldızı Tom Cruise'un Tesla CEO’su Elon Musk ve Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’nin (NASA) işbirliğiyle uzayda çekeceği filmin takvimi ve yeni ayrıntıları belli oldu. Screen Rant'in haberine göre Tom Cruise, Ekim 2021’de uzaya gidecek.

Uzayla alakalı haberlerin tümünün yer aldığı Space Shuttle Almanac’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla, Cruise’un projesinin tüm ilgili taraflardan yeşil ışık aldığı doğrulandı. Paylaşımda ayrıca NASA'nın iki uzay yürüyüşü rekorunu elinde tutan astronot Michael Lopez-Alegria’nın da uzay görevinde yer alacağı belirtildi. Uzay yolculuğuna çıkıldığında hem Cruise hem de yönetmen Doug Liman gemide olacak.

Twitter paylaşımında Uluslararası Uzay İstasyonu’nun üç yıllık programının görüntüsü de yer alıyor. Görselde Ekim 2021’de "SpaceX Crew Dragon Axiom Tourist Flight" ibaresiyle birlikte Cruise ve Liman’ın isimleri görülebiliyor.

Programda ayrıca Cruise ve Liman’ın bulunacağı uzay aracında hala bir kişilik boş yer olduğu da görülüyor. Çekimin sorunsuz gerçekleşmesi için bu yerin bir yapımcıya veya kameramana ayrılabileceği aktarıldı.

Projeye dair cevaplanması gereken çok fazla soru olsa da parçaların yavaş yavaş tamamlanacağı anlaşılıyor. Liman’ın dahil olması Cruise’un hayalinin gerçekleşmesinin çok yakın olduğuna işaret ediyor. 

Etiketler: Tom Cruise - nasa - uzay - film - film çekimi