Dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho’dan İzmir depremine bağış

Dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho, İzmir depremi için Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay örgütleri aracılığıyla bağış yapacağını duyurdu. 

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2020 09:57
Değiştirme Tarihi: 02.11.2020 09:57
Dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho’dan İzmir depremine bağış

Dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho, İzmir depremiyle ilgili bir paylaşım yaparak, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay örgütleri aracılığıyla bağış yapacağını açıkladı. Coelho, Twitter hesabından Kuran’ın İnşirah Suresi’nde yer alan “Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır” ayetine yer verdi.

Coelho, şunları yazdı: “Tüm dayanışmam Türk arkadaşlarıma, pazartesi günü Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi aracılığıyla bağış yapacağım. Bağışın depremden etkilenen ülkeler (Türkiye ve Yunanistan) arasında nasıl dağıtılacağına RCRC karar verecektir.”

KIZILAY'DAN YANIT 

Türk Kızılay'ı ise Coelho'ya Simyacı romanından bir alıntıyla cevap verdi: "Dünyaca Ünlü Yazar Paulo Coelho'nun Simyacı adlı eserinden alıntıyla: 'Yüreğin neredeyse hazinen de oradadır' Yüreğindeki iyilik ve merhameti, o engin iyilik hazinesini bizlerle paylaştığı için kendisine çok teşekkür ederiz."

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.