Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dünya standartlarında bir kapanış töreni izleyeceğiz

Dünya standartlarında bir kapanış töreni izleyeceğiz

53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin kapanış töreni bugün a Haber’de naklen yayınlanacak. Ciddi bir bütçenin ayrıldığı ve özel hazırlıkların yapıldığı gece, Emmy ve Oscar törenlerini aratmayacak

23.10.2016 03:22

53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin kapanış töreni bugün a Haber’de naklen yayınlanacak. Ciddi bir bütçenin ayrıldığı ve özel hazırlıkların yapıldığı gece, Emmy ve Oscar törenlerini aratmayacak

Turkuvaz Medya'nın ana sponsoru olduğu 53. Uluslararası Antalya Film Festivali'nin kapanış töreni bu akşam saat 19.20'de a Haber'de canlı olarak yayınlanacak. Festivalin açılış gecesini de naklen ekrana getiren kanalın şef yönetmeni Akın Murat Aktaş; ciddi bütçenin ayrıldığı bu özel yayınlar için yapılan hazırlıkları anlattı... 40 kişilik a Haber ekibi, açılış ve kapanış törenini en iyi şekilde izleyiciye sunabilmek için günler öncesinden Antalya'ya gitti.

EKRAN DÖRDE BÖLÜNECEK İkisi drone kamera olmak üzere toplamda 12 kamerayla canlı yayın yapılacak. Bu törenler için Emmy ve Oscar törenleri başta olmak üzere dünyaca ünlü birçok film festivalinin canlı yayınları izlendi, yayınların dünya standartlarında olabilmesi için hiçbir masraftan kaçınılmadı. a Haber, kapanış törenini Türkiye'de daha önce yapılmamış bir sistem farkıyla izleyiciyle ulaştıracak. Bu yıl açılış törenini a haber'in ekran yüzleri olan Nihan Günay ve Haktan Uysal sundu, kırmızı halı röportajlarını ise Hilal Özdemir yaptı. Üçlünün performansı çok olumlu tepkiler aldı. Bugünkü kapanış törenini ise Cem Öğretir ve Nihan Günay sunacak. Kapanış töreninin kırmızı halı bölümü için özel bir hazırlık yapıldı. Birbirinden ünlü ismin boy göstereceği, gecenin merakla beklenen anlarından biri olan kırmızı halı seremonisi için, bütün kameralar aktif olarak çalışacak ve ekran dört parçaya bölünecek. Canlı yayın, iki saatlik kırmızı halı yayınıyla birlikte toplam üç saat sürecek. Bu yayın sırasında festival ekibinden altı kişi ile telsiz sistemi vasıtasıyla aktif olarak iletişim kurulacak, ünlü isimler röportaj yapılmak üzere a Haber köşesine konuk edilecek. Mekan girişine de ışıklı şovlar hazırlandı. Antalya Film Festivali logosu, ışıkla suyun üzerine yansıtıldı.

63 METRELİK KIRMIZI HALI YOLU EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi'ne a Haber ve Pera Event ortak çalışmasıyla, 700 metrekarelik LED ekran sistemi kuruldu. 63 metrelik kırmızı halı yolu yapıldı. Sahnenin kurulması sürecinde 320 kişilik ekip, dört gün boyunca durmadan çalıştı. Açılış seremonisi için 12 kişilik yabancı ekip, üç aydır görsel sahne şovu için çalıştı. Tüm etkinlikler için bin 800 kişi görevlendirildi. Yayınlar, iki yayın aracı ve bir jeneratör aracı ile gerçekleştirilecek. 2 bin 500 metreye yakın kamera, ses ve ışık kablolaması yapıldı. Ödül töreninde kullanılacak VTR'ler; Antalya'da kurulan post prodüksiyon- kurgu setinde, Ekrem Arslan önderliğinde, bir haftada hazırlandı.

Yorumlar | 0
üye profil