Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dünya ressamları Tekirdağ’ın bağlarını resmediyor

Dünya ressamları Tekirdağ’ın bağlarını resmediyor

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Plastik Sanatlar Çalıştayı, bugün  başladı. Çalıştaya katılan üç ülkeden 22 sanatçı, Tekirdağ bağlarını gezerek izlenimlerini tuvale aktaracaklar.

19.08.2016 14:06

Süleymanpaşa Belediyesi Bisanthe Uluslararası 3. Plastik Sanatlar Çalıştayı 19-27 Ağustos tarihleri arasında Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezi'nde gerçekleşecek. 22 sanatçının katılımıyla düzenlenecek olan organizasyonda ortaya çıkacak olan sanat eserleri çalıştay sonunda tarihi belediye binasında sergilenecek.

BAĞLARI DOLAŞACAKLAR19-27 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan çalıştaya Türkiye, Polonya, Norveç olmak üzere üç ülkeden yirmi iki ressam katılacak. Çalıştaya Alp Yavuz, Ayhan Çetin, Burçin Erdi, Dariusz Przeiwzlikowski, Erhan Lanpir, Gafur Uzuner, Hakan Esmer, Hanne Haukom, Mevlüt Akar, Mustafa Sönmez, Nevres Akın, Nurdan Likos, Özgür Eryılmaz, Pelin Özgeçen, Raşit Altun, Samed Arda Selim, Selim Özdemir, Serdar Leblebici, Tamer Derican, Ümit Yiğit, Yalçın Gökçebağ ve Metin Kalkızoğlu adlı ressamlar katılarak  resim yaratmak üzere çalışacaklar. Çalıştayın bu yılki teması da üzümüyle ünlü Tekirdağ’ın bağları. Çalıştaya katılan ressamlar, bölgedeki bağları gezerek yapacakları resimlerde konu edecekleri üzüm ve bağcılık teması hakkında daha yakından gözlem yapma fırsatı bulacaklar. İlçe ve bölgenin görsel arşivine önemli bir değer katacak olan eserler, Çalıştay sonunda Süleymanpaşa Belediyesi tarafından özel bir programla sergilenecek.  

Yorumlar | 0
üye profil