Dünya Offshore Şampiyonası'nı Didem Gürüzümcü Sundu

Dünya Offshore 225 Şampiyonası’nın 2011 sezonuampiyonu Kerem Tuncer-Alpay Akdilek ikilisinden oluşan Stihl takımı oldu.nun Dünya Ş

Yayınlanma Tarihi: 03.11.2011 21:50
Değiştirme Tarihi: 04.11.2011 06:48
Dünya Offshore Şampiyonası'nı Didem Gürüzümcü Sundu

Daha önce birçok televizyon programınında sunuculuğunu yapan ve sinema filmlerinde rol alan güzel manken Didem Gürüzümcü'nün sunduğu Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası’nın 2011 sezonunun Dünya Şampiyonu Kerem Tuncer-Alpay Akdilek ikilisinden oluşan Stihl takımı oldu. İkili sezon boyunca 18 yarışın 12’sinde birinciliği elde ederek, üçüncü kez Dünya Şampiyonluğu unvanına eriştiler.

Haber ile ilgili metin girin!.  Sezon boyunca ciddi bir çekişmenin yaşandığı Dünya ikinciliği mücadelesinde Murat Leki-Tuğberk Uca’dan oluşan Beşiktaş-Miele takımı MTSO Grand Prix’de ikinciliği ederken, Dünya Şampiyonluğu ikinciliğine de imza atmış oldu. 2011 Işıklar Dünya Offshore Şampiyonası’nda Dünya üçüncülüğünü kazanan takım ise yine bir dünya markası olan GSYİAD-Galatasaray oldu. İtalyan sporcular Francesco Redaelli-Giovanni Casagni pilotajında yarışan GSYİAD-Galatasaray takımı MTSO Grand Prix’ni de 4.sırada tamamladı. Haber ile ilgili metin girin!.“2011 Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası”nın final yarışı “Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Grand Prix”i 30 Ekim’de Mersin’de koşuldu. Sezonun 18. yarışında şampiyonanın iddialı takımı Stihl geleneğini bozmayarak 34:08.312’lik dereceleriyle yine birincilik podyumunda ve bu kez Dünya Şampiyonluğu’nu da kazanarak sezonu kapattı.Mersin Ticaret ve Sanayi Odası katkılarıyla Mersin’de düzenlenen MTSO Grand Prix’inde startla birlikte takımlar sezonun son yarışı ve son kupaları için mücadeleyi zirveye taşıdılar. Genel klasmanda ikinci sırada yer alan takım Beşiktaş-Miele 34:20:875’lik zamanıyla finişe ulaşırken, Cengiz Cennetoğlu - Josef Muhlbauer ikilisinden oluşan ve dün takla atarak yarışa veda eden YKM Sport takımı son yarışı (34:31:359) üçüncü sırada tamamladılar. Haber ile ilgili metin girin!.Mersin sahilinde binlerce seyircinin izlediği şampiyonanın son yarışının sıralama turlarında Stihl takımı 01:34.641’lik zamanlarıyla ilk sırayı yerleşirken, 01.35.156’lık derece ile Beşiktaş-Miele ikinci sırada, dün YKM Sport ise 01.35.156’lık zamanlarıyla üçüncü sırada yer aldılar. Toplam 7 takımın start aldığı yarış 3.8 km’lik parkurda 20 tur üzerinden gerçekleştirildi.Dünya Şampiyonası’nda ilk üçü paylaşan takımlar, Türkiye Şampiyonası’nda da aynı sıralamayla kupalarına kavuşurken, şampiyonadaki son puan durumu ise şöyle gerçekleşti; Stihl 3237, Beşiktaş-Miele 2332,GSYİAD Galatasaray 1902, YKM Sport 1788, Lenore Yacht 1258. Haber ile ilgili metin girin!.Dereceye girenlere kupalarını Mersin Valisi Hasan Basri Güzel, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Şerafettin Aşut, MTSO Meclis Başkanı Faik Burakgazi, MTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Uğur Maya, Murat Karteper, Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz, UIM Komiseri Ahmed İbrahim Boloushi, İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık, İstanbul Offshore Kulübü Başkan Yardımcısı Serdar Özer, İstanbul Offshore Kulübü Genel Sekreteri Emre Güler verdiler. 2011 Dünya Offshore Şampiyonasından Çok Özel Kareler İçin Aşağıdaki Linke TıklayınızHaber ile ilgili metin girin!.