Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dubai vize istiyor mu? (Vize başvurusu)

Dubai vize istiyor mu? (Vize başvurusu)

Dubai'ye gidecek Türk vatandaşlarının vize başvurusunda bulunması gerekiyor mu? Peki Dubai vizesi için gerekli evrak ve şartlar nedir?

21.07.2016 14:50

Dubai, yeşil ve diplomatik pasaportlar haricinde Türk vatandaşlarından vize talep eden ülkeler arasında. Ama vize alaması daha kolay. Hava yolları aracılığıyla Dubai vizesi için başvurunuzu yapabilirsiniz. Türk Hava Yolları, Fly Dubai, Pegasus, Etihad Hava Yolları ve Air Arabia gibi firmalar vize işlemlerine aracılık ediyor. 

Dubai vizesi almak için gerekli evraklar ve şartlar
Vizenin sistem girişi yapıldığı gün itibari ile 3 iş günü (72 saat) sonunda olumlu ya da olumsuz değerlendirilmeyle sonuçlanır. 

Dubai vizesi geçerliliği vize onaylandığı gün itibari ile 58 gündür. 58 gün içinde yolcu Dubai’ye giriş yapmalıdır.  Transit geçiş yapacak olanlar 96 saatlik vize alabilirler. 

Yolcunun BAE’ye ( Birleşik Arap Emirlikleri ) giriş yaptığı tarih itibari ile 29 gün sonunda ülkeden çıkması zorunludur. 

Dubai vize bedeli 115 Usd'dır.

Ayrıca Dubai’ye giriş yapmadan önce Dubai polisine vize onay sayfanızı göstermek zorundasınız. Seyahatten önce çıktısını alıp pasaportunuzun arasında saklayabilirsiniz.

Çölün içinde bir cennet: Dubai

 

36 saatte Dubai

 

Dünyanın en iyi su altı otelleri

Yorumlar | 0
üye profil