Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dualar askerlerimiz için

Dualar askerlerimiz için

TSK ve koalisyon kuvvetleri tarafından Cerablus bölgesinin DAEŞ unsurlarından temizlenmesi için başlatılan ‘Fırat Kalkanı’ operasyonuna, ünlü isimler yazdıkları mesajlarla destek verdi

25.08.2016 06:02

Suriye’deki Cerablus’a dün sabaha karşı düzenlenen askeri harekat sonrası ünlü isimler TSK’ya sosyal medyadan dua ettiler. ‘Fırat Kalkanı’ verilen operasyonu astrolojiye bağlayan Başak Sayan “Haftalardır korktuğum Satürn, Mars ve Antares birleşiminin olduğu gün TSK Suriye’ye girdi. Bilmiyorum neler olacak bundan sonra... DAEŞ illa ki bir karşılık verecek. Bu süreçte metrolardan, meydanlardan uzak durulması kanaatindeyim. Çünkü ağustos sonu pek parlak değil. Bir ay önce yazmıştım bu üç gezegenin birleşimi savaştır diye... Ve savaş başlamış bulunuyor” sözleriyle duruma farklı bir boyuz kazandırdı. “Allah hepsini korusun”TRT 1 Ana Haber Bülteni’ni sunan Erhan Çelik, askerlerin Türk bayrağını tuttuğu fotoğrafı Instagram’dan paylaşarak, “Şafağın kör karanlığında Suriye’ye girdiler. Vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak, milletin can güvenliğine kastedenlere hak ettikleri cevabı vermek için. Güç aldıkları şanlı bayrağımız göğüslerinde, şahadet şerbetini içerlerse, üzerlerine ilk o örtülsün diye. Allah hepsini korusun, yar ve yardımcıları olsun” diyerek takipçilerinden dua istedi. ‘İmanları yüreklerinde’ Fatih Sultan Mehmed’in, “Şerefli bir ölüm, dizleri üstünde yaşamaktan daha makbuldür” sözlerini paylaşan Orhan Gencebay’ın hayat arkadaşı Sevim Emre ise “Şafakla beraber bordo bereli askerlerimiz Suriye’de. Allah yar ve yardımcısı olsun. Vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak milletin can güvenliğine saldıranlara hak ettikleri cezayı vermek için, şanlı bayrağımız göğüslerinde, imanları yüreklerinde” diye askerlere dua etti. ‘Güç ve kudret versin’Türkmen ve Arap askerlerinin Mehmetçik’lerimizi Cerablus’da karşıladığı fotoğrafı paylaşan Gizem Özdilli, “Allah’ınıza kurban... Türkiye’nin birlik beraberliğini bozmaya çalışan tüm terör gruplarına karşı Türk askeri öncü Türkmen ve Arap askerleriyle Suriye’de... Bizimde tüm dualarımız Türk ordusuyla... Askerimizin kılına zarar gelmesin güç ve kudret versin Rabbim” diye yazdı. 

Ünlü isimlerin sosyal medyadan görüşleri: - Demet Akalın: Tüm dualarımız şanlı ordumuz ve biricik Mehmetçik için olsun. Allah yar ve yardımcıları olsun.- Berk Oktay: Allah, şanlı ordumuzun yanında olsun. Dualarımız sizinle yiğitler. TSK gururumuzdur. - Ayşenil Şamlıoğlu: Suriye batağında yıllarca gömülü kalmadan, hiçbir askerimizi kaybetmeden operasyonu bitirip çıkmamızı diliyorum. Dualarım gencecik askerlerle...- Burak Özçivit: Dualarımız sizinle... Allah yardımcımız olsun. Ne mutlu Türküm diyene...- Deniz Akkaya: Vatanımız, bayrağımız, ülkemiz, özgürlüğümüz, evlatlarımız, evlatlarınız ve bizler, size emanetiz Mehmetçiğimiz. Yolun açık olsun Allah yanında olsun.- Burcu Güneş: Allah ordumuzun, vatanımızın, bayrağımızın ve milletimizin, gücüne güç katsın. Kötülerin vicdansızların dönemi bitmiş olsun. Yepyeni tertemiz barış huzur içinde günlerin başlangıcı olsun bugün.

Yorumlar | 0
üye profil