Doya Doya Moda konuğu olan Özlem Kaymaz kimdir? Özlem Kaymaz'ın oğlunun hastalığı ne?

TV8 ekranlarının sevilen programı Doya Doya Moda'ya Türkiye eski güzeli Özlem Kaymaz konuk olarak katılıyor. Doya Doya Moda'da yaşanan bu sürpriz, yeni bölüm fragmanında izleyicilerin dikkatini çekti. Doya Doya 15 Ocak fragmanıın gören TV8 izleyicileri, Özlem Kaymaz'ı internette aramaya başladı. Pek çok kişi 'Özlem Kaymaz kimdir, kaç yaşında, mesleği ne, oğlu kim? Özlem Kaymaz oğlu hastalığı ne? gibi soruların yanıtlarını merak etti. 

Yayınlanma Tarihi: 15.01.2021 13:42
Değiştirme Tarihi: 15.01.2021 13:54
Doya Doya Moda konuğu olan Özlem Kaymaz kimdir? Özlem Kaymaz'ın oğlunun hastalığı ne?

Eski manken Özlem Kaymaz, Doya Doya Moca 15 Ocak 2021 yeni bölüm konuğu oldu. Jüri koltuğunda oturacak olan Özlem Kaymaz'ın programda yer alacağının öğrenilmesiyle birlikte Doya Doya Moda izleyicileri Özlem Kaymaz kimdir, kaç yaşında, evli mi, kaç çocuğu var, oğlunun hastalığı ne? gibi soruların yanıtları aradı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

ÖZLEM KAYMAZ KİMDİR?

Özlem Kaymaz, 1974 yılında İstanbul Kadıköy'de doğmuştur. 46 yaşındaki Özlem Kaymaz, 1992 yılında düzenlenen güzellik yarışmasında Türkiye Güzellik Kraliçesi seçilmiştir. Uzun süre modellik yapan Özlem Kaymaz, Hollandalı mühendis Watze de Vries ile evlenip Hollanda'ya yerleşmiştir. 2012'ye kadar Vries ile evli kalan Özlem Kaymaz'ın 3 çocuğu vardır. Özlem Kaymaz'ın çocuklarının ismi Tara de Vries, Daninel de Vries ve Dante de Vriest'tır. Özlem Kaymaz'ın oğlu Daniel, doğuştan Nager Sendromu hastasıdır. Daniel, bu rahatsızlığı nedeniyle pek çok ameliyat geçirmiştir

Haber ile ilgili metin girin!.

Özlem Kaymaz'ın kızı Tara hakkında

Tara Madelein De Vries (d. 6 Ekim 1998 Amsterdam, Hollanda). Türk manken. 2018 yılında yapılan Miss Turkey güzellik yarışmasında 'Miss Turkey Universe 2018' unvanına sahip olmuştur. Özlem Kaymaz'ın Hollandalı eski eşi Watze de Vries'ten olan kızıdır.

Özlem Kaymaz'ın oğlunun hastalığı nager sendromu nedir?

Nager sendromu, çok nadir görülen anne karnında başlayan bir anomalidir. Tanımı 1948’de Nager tarafından yapılmıştır. Hastalık özellikle yüz ve üst ekstremiteleri etkilemektedir. Literatürde 100’den fazla vaka bildirimi olmuştur.

NAGER SENDROMU BELİRTİLERİ NELERDİR?

Dış kulak yolu anomalileri ve buna bağlı işitme sorunları, iletim tipi işitme kaybı,

1- Üst ekstremite ön kol kemiklerinde anomali, ön kol kemiklerinin gelişmemesi veya yokluğu,
2- Alt ekstremite anomalileri ,
3- Omurga yapısında anomali ve buna bağlı skolyoz,
4- Baş parmağın az gelişmesi veya yokluğu,
5- Çenenin çok küçük olması ve alt çenenin az gelişmesi,
6- Elmacık kemiklerinin gelişmemesi,
7- Yarık damak,
8- Kalp anomalileri, kalpde delik olarak da bilinen VSD
9- Böbreklerin gelişiminde sorunlar,
10- Kafa içi yapılarının gelişimi fizyolojik olup, çoğunlukla zeka seviyesi normaldir.