Dolunay Soysert, Hazal Kaya’nın “Kilolu kadınlara başrol vermiyorlar” açıklaması hakkında konuştu

Ünlü oyuncu Dolunay Soysert geçtiğimiz gün Bebek'te görüntülendi. Soysert, Hazal Kaya’nın “Kilolu kadınlara başrol vermiyorlar” açıklaması hakkında konuştu. Ünlü oyuncu "Televizyonda belli normlar konusunda oyunculara diretmelerin olduğunu biliyorum. Bu gerçekten zor bir süreç. Ekranda işini yapmaya çalışanların fiziksel dayatmalarla karışılaşması hatta yeteneği ve performansının önemsiz hale gelip bu konuların konuşulması çok yıpratıcı. Emeğimize büyük saygısızlık." dedi.

Yayınlanma Tarihi: 18.09.2020 16:01
Değiştirme Tarihi: 18.09.2020 16:01
Dolunay Soysert, Hazal Kaya’nın “Kilolu kadınlara başrol vermiyorlar” açıklaması hakkında konuştu

Ünlü oyuncu, Hazal Kaya’nın “Kilolu kadınlara başrol vermiyorlar” açıklaması hakkında konuştu. Dolunay Soysert konuya ilişkin “Televizyonda belli normlar konusunda oyunculara diretmelerin olduğunu biliyorum. Bu gerçekten zor bir süreç. Ekranda işini yapmaya çalışanların fiziksel dayatmalarla karışılaşması hatta yeteneği ve performansının önemsiz hale gelip bu konuların konuşulması çok yıpratıcı. Emeğimize büyük saygısızlık.” dedi.

Ayrıca Dolunay Soysert'e “Siz fiziksel bir dayatma yaşadınız mı?” sorusu soruldu. Ünlü oyuncu bu soruya “Genç arkadaşlarımın geçtiği yolculuktan daha farklı yolculuktu bizimkiler. Şimdi onlara hayat çok daha katı. Geçmişle şu an arasında estetik açıdan daha sert diretmeler var. Ben yaşamıyorum ama pek çok öğrencim ve genç arkadaşımın yaşadığını biliyorum.” yanıtını verdi.