Doktorlar dizisinin Ela'sı Yasemin Ergene Özilhan kimdir?

Doktorlar dizisinin Ela'sı Yasemin Ergene Özilhan kimdir?
Yayınlanma Tarihi: 10.12.2019 10:32 | Değiştirme Tarihi: 10.12.2019 10:32

Doktorlar dizisinin Ela'sı Yasemin Ergene Özilhan kimdir sorusunun yanıtı, Mucize Doktor dizisinin yeni bölüm tanıtımının ardından sorgulanmaya başladı. Efsane dizi Doktorlar'ın yıldız oyuncusu Yasemin Ergene Özilhan, Mucize Doktor dizisinin tanıtımında yer aldı. Peki, Yasemin Ergene Özilhan kimdir, kaç yaşındadır?

Doktorlar dizisinde Doktor Ela karakterine 4 yıl boyunca başarılı bir şekilde hayat veren Yasemin Ergene Özilhan, Mucize Doktor'un 14. bölümünde yeniden ekranlara dönecek ve dizide konuk oyuncu olarak yer alacak. Peki, Doktorlar dizisinin Ela'sı Yasemin Ergene Özilhan kimdir?

YASEMİN ERGENE ÖZİLHAN KİMDİR?

Yasemin Ergene Özilhan 22 Ocak 1985'te Hamburg Almanya'da dünyaya geldi. Aşk Oyunu dizisinde Ekin Serbest Teksoy ve Doktorlar dizinde Ela Altındağ karakteri ile tanınmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu Ergene, 16 Temmuz 2011'de İzzet Özilhan'la evlenmiştir. Emine isminde 2012 doğumlu ve Ela isminde 2013 doğumlu iki kız çocuğu vardır.

Özilhan Koçum Benim, Çocuğun Var Derdin Var, Aşk Oyunu, Doktorlar, Babam Olacak Adam gibi dizileri ve Vizontele Tuuba adlı sinama filminde yer aldı.Ünlü oyuncu, bir röportajında oyunculuk kariyerini noktaması ile ilgili şunları söylemişti;

Bir kere okula başladım. Çocuklar aynı süreçte doğdu. Otomatik olarak tercih yapmam gerekti. 7x24 sette olup çocuklarla ilgilenme şansım yoktu.